X Skarżyski Przegląd Pieśni Patriotycznej "Z Pieśnią do Niepodległej" - eliminacje
We wtorek, 14 listopada, w Miejskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do Koncertu Finałowego X Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej "Z Pieśnią do Niepodległej". W konkursie udział wzięło 50. podmiotów wykonawczych w pięciu kategoriach wiekowych. Gala Finałowa odbędzie się w środę o godzinie 17.00.
Organizatorem przeglądu jest Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa w Skarżysku-Kamiennej oraz Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Współorganizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I-go stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej. Nad imprezą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.
Celem Przeglądu jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, tak wśród dorosłych jak i wśród dzieci i młodzieży, ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi, a w szczególności: popularyzacja pieśni patriotycznych wśród młodego pokolenia, kultywowanie tradycji i postaw patriotycznych, integracja środowisk kombatanckich, prezentacja dorobku artystycznego poszczególnych placówek i instytucji, aktywizacja środowisk twórczych. Od godziny 9.00 do 14.00 trwały przesłuchania uczestników X Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej "Z Pieśnią do Niepodległej".
Jako pierwsi na scenie MCK zaprezentowały się Przedszkola i Szkoły Podstawowe (klasy I ), później występowali uczniowie klas II - IV, następnie klasy V - VII. Ostatnimi kategoriami były Gimnazja i Otwarta.W Przeglądzie udział wzięli głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Skarżyska - Kamiennej oraz Skarżyska Kościelnego, Lipowego Pola, Bliżyna, Mroczkowa, Stąporkowa, Nieświnia, Opatowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sobótki.
Komisja konkursowa w składzie: Ewa Krakowiak (dyrektorka PSM w Skarżysku), Monika Walczak (nauczyciel PSM) i Jolanta Pietrala (nauczyciel, założycielka zespołu Arco) po przesłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła zaprosić do Gali Finałowej następujących wykonawców:
Przedszkola i Szkoły Podstawowe Klasy I
Jako pierwsi na scenie MCK zaprezentowały się Przedszkola i Szkoły Podstawowe (klasy I ), później występowali uczniowie klas II - IV, następnie klasy V - VII. Ostatnimi kategoriami były Gimnazja i Otwarta.W Przeglądzie udział wzięli głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Skarżyska - Kamiennej oraz Skarżyska Kościelnego, Lipowego Pola, Bliżyna, Mroczkowa, Stąporkowa, Nieświnia, Opatowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sobótki.
Komisja konkursowa w składzie: Ewa Krakowiak (dyrektorka PSM w Skarżysku), Monika Walczak (nauczyciel PSM) i Jolanta Pietrala (nauczyciel, założycielka zespołu Arco) po przesłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła zaprosić do Gali Finałowej następujących wykonawców:
Przedszkola i Szkoły Podstawowe Klasy I
Zuzanna Kupis i Maria Obara (Przedszkole Publiczne nr 9 w Skarżysku - Kamiennej) - ,,Polska”
Marta Herman (ZPO Nr 5 Przedszkole Publiczne nr 7 w Skarżysku - Kamiennej) - „Jestem Polakiem”
Szkoły Podstawowe Klasy II - IV
Zespół "WIOLINKI" (Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym) - „Piosenka małego patrioty ”
Przemysław Gadecki (Szkoła Podstawowa nr 9 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku - Kamiennej) - „Dnia pierwszego września”
Ksawery Ziółkowski (Zespół Szkół Publicznych nr 1 , Szkoła Podstawowa nr 13 w Skarżysku - Kamiennej ) - ,,Orlątko”
Alan Milcarz (Z.P.O. nr.3 w Skarżysku - Kamiennej) - "Wolność"
Szkoły Podstawowe Klasy V - VII
Oliwia Kocia (Szkoła Podstawowa Skarżysko- Kościelne) - "Kolęda Warszawska"
Adam Kaleta, Dawid Wąsik (Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu ) - "Piosenka o Wojtku"
Karol Saładonis (Zespół Szkół Publicznych nr 1 Szkoła Podstawowa nr 13, w Skarżysku - Kamiennej) - „Mamo, dziś idę walczyć”
Maria i Zofia Walczak (Zespół Szkół Publicznych nr 1 Szkoła Podstawowa nr 13, w Skarżysku - Kamiennej) - „W listopadzie”
Katarzyna Kasprzyk (Szkoła Podstawowa nr 7 w Skarżysku - Kamiennej) - ,,Kolęda Warszawska”
Gimnazja
Zespół Wokalny (Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym) - ,,Modlitwa AK”
Zespół Wokalny z Gimnazjum nr 1 (Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku - Kamiennej) - ,,Uwięziony ptak – niepodległość , trudne słowo”
Jan Markowski (Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku - Kamiennej) - "Ballada Katyńska"
Otwarta
Aleksandra Pająk, Paulina Ulewińska, Julia Sasal, Tomasz Głuch - "Miejcie Nadzieję"
Kajetan Górlicki ( I LO im. J.Słowackiego w Skarżysku - Kamiennej) - Mury"
Zespół Wokalny z ZSP w Stąporkowie (ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie) - ,,Krzyż i Orzeł”W eliminacjach udział wzięli"
Kategoria: PRZEDSZKOLA + SZKOŁY PODSTAWOWE kl. I
1. | ZESPÓŁ WOKALNY | Przedszkole Publiczne nr 12 w Skarżysku-Kamiennej | „Jedenasty Listopada” |
2. | MAZURECZKI | SP Lipowe Pole Skarbowe | „Czerwone jabłuszko” |
3. | ZESPÓŁ WOKALNY z ZPO ( SP2 , PP3) w Skarżysku-Kamiennej | ZPO ( SP2 , PP3) w Skarżysku-Kamiennej | „Jestem Polakiem” |
4. | SÓWKI | BABY WORLD Prywatne Przedszkole z oddziałmi integracyjnymi w Skarżysku-Kamiennej | „Jestem Polakiem” |
5. | MAGDALENA ROLA | Przedszkole Publiczne nr 6 w Skarżysku-Kamiennej | „FLAGA” |
6. | ZACZAROWANE ZAJĄCZKI Z MROCZKOWA | Przedszkole Niepubliczne | „Jestem Polką |
7. | LENA NAWROCKA | Przedszkole Publiczne nr 6 w Skarżysku-Kamiennej | „Wojenko wojenko” |
8. | KUBUSIE | Przedszkole Publiczne Nr 16 w Skarżysku-Kamiennej | „Przybyli ułani” |
9. | PRZEDSZKOLAKI Z KANGURKOWEJ PAKI | Przedszkole Publiczne nr 10 im. Kubusia Puchatka w Skarżysku-Kamiennej | „Jedenasty Listopada” |
10. | ZUZANNA KUPIS | Przedszkole Publiczne nr 9 | ,,Polska” |
11. | MARTA HERMAN | ZPO Nr 5 Przedszkole Publiczne nr 7 w Skarżysku - Kamiennej | „Jestem Polakiem” |
Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE kl. II-IV
L.p. | Imię i nazwisko | Szkoła/Placówka/Adres | Tytuł utworu |
1. | WIOLINKI | Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym | „Piosenka małego patrioty ” |
2. | GADECKI PRZEMYSŁAW | Szkoła Podstawowa nr 9 | „Dnia pierwszego września” |
3. | ALICJA GRANŻAN | Szkoła Podstawowa nr 8 | ,,Niepodległa niepokorna” |
4. | KACPER CZERSKI | Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2 w Skarżysku - Kamiennej | ,,Matko o twarzy jak polska ziemia” |
5. | KSAWERY ZIÓŁKOWSKI | Zespół Szkół Publicznych nr 1 | ,,Orlątko” |
6. | ALAN MILCARZ | Z.P.O. nr.3 w Skarżysku - Kamiennej | „Wolność” |
7. | WOJCIECH MISIOWIEC | Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Staporkowie | „Piechota” |
Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY V-VII
L.p. | Imię i nazwisko | Szkoła/Placówka/Adres | Tytuł utworu |
1. | ZESPÓŁ WOKALNO | Szkoła Podstawowa nr 1 w Skarżysku – Kamiennej | „Co zrobimy z naszą wolnością ” |
2. | ZUZANNA BERA | Młodzieżowy Dom Kultury | „Miejcie nadzieję ” |
3. | BIANKA WARWAS | Szkoła Podstawowa nr 7 | ,,Moje miejsce na ziemi” |
4. | OLIWIA KOCIA | Szkoła Podstawowa Skarżysko- Kościelne | „Kolęda Warszawska ” |
5. | ADAM KALETA | Zespół Placówek Oświatowych | „Piosenka o Wojtku” |
6. | OLIWIA KASIŃSKA | Z.P.O. nr.3 w Skarżysku - Kamiennej | „Mury’ |
7. | NATALIA DĄBROWA | Szkoła Podstawowa nr 4 | ,,Jeśli nie wrócę” |
8. | KAROL SAŁADONIS | Zespół Szkół Publicznych nr 1 |
„Mamo, dziś idę walczyć” |
9. | MARIA I ZOFIA WALCZAK | Zespół Szkół Publicznych nr 1 | „W listopadzie” |
10. | KWINTET | Zespół Placówek Oświatowych | „Dziś idę walczyć! Mamo!” |
11. | KATARZYNA KASPRZYK | Szkoła Podstawowa nr 7 | ,,Kolęda Warszawska” |
12. | ANNA SASAL | Szkoła Podstawowa nr 4 | ,,Piosenka o Wojtku” |
13. | OLIWIA JAROSZ | Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysku-Kamiennej | ,,Mury” |
14. | OLIWIA KOWALICKA | S.P. w Mroczkowie | „Ojczyzna” |
Kategoria: GIMNAZJA
L.p. | Imię i nazwisko | Szkoła/Placówka/Adres | Tytuł utworu |
1. | KACPER WRZESIEŃ | ZPRW | ,,Za Nas” |
2. | NORBERT CZOP | ZPRW | „Pamiętamy”-pios. autorska |
3. | JULIA KULIŃSKA | Gimnazjum nr 2 | ,,Wstań i walcz” |
4. | ZESPÓŁ WOKALNO INSTRUMENTALNY z Gimnazjum nr 2 | Gimnazjum nr 2 | ,,Stare miasto” |
5. | MARTYNA WÓJCIK | Szkoła Podstawowa nr 2 | ,,Kolęda warszawska 1939” |
6. | ZESPÓŁ WOKALNY | Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym | ,,Modlitwa AK” |
7. | ZESPÓŁ WOKALNY | Zespół Szkół Publicznych nr 1 | ,,Uwięiony ptak – niepodległość , trudne słowo” |
8. | JAN MARKOWSKI | Zespół Szkół Publicznych nr 1 | ,,Ballada Katyńska” |
9. | EMILIA SZCZYGIEŁ | Indywidualnie | ,,Wariatka” |
Kategoria: OTWARTA
L.p. | Imię i nazwisko | Szkoła/Placówka/Adres | Tytuł utworu |
1. | NIE JEST ŹLE | WTZ ,,Tęcza” w Skarżysku - Kamiennej | ,, Nim wstanie dzień” |
2. | ŻANETA I RYSZARD | WTZ ,,Tęcza” Warsztat nr 2 w Skarżysku - Kamiennej | ,,Ballada Katyńska” |
3. | ALEKSANDRA PAJĄK, PAULINA ULEWIŃSKA, JULIA SASAL, TOMASZ GŁUCH | Indywidualne | „Miejcie nadzieję” |
4. | KAJETAN GÓRLICKI | I LO im. J.Słowackiego w Skarżysku - Kamiennej | ,,Mury” |
5. | KAMILA KWIATKOWSKA, WIKTORIA DUDA, NATALIA DEPO | I LO im. J.Słowackiego w Skarżysku - Kamiennej | ,,Dorosłe dzieci” |
6. | HANNA DOŁOWY | II LO im. A. Mickiewicza w Skarżysku - Kamiennej | ,,Biały krzyż” |
7. | ZESPÓŁ WOKALNY | ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie | ,,Krzyż i Orzeł” |
8. | WACŁAW PEJAS | Indywidualne | ,,Jedzie , jedzie na Kasztance” |
FINAŁ KONKURSU odbędzie się 15 listopada 2017 (środa) o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej.
skomentowany przez: uvex bis
skomentowany przez: No tak to jest
skomentowany przez: Pan ze wsi
skomentowany przez: Patryjota
skomentowany przez: Olopek
skomentowany przez: Mieszkaniec