16.10.2018 Ostatnia aktualizacja 18:16, 16.10.2018

Co dalej z niebezpiecznym skrzyżowaniem?

Autor:
MB Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 16 Lis 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Od kilkunastu dni w okolicy niebezpiecznego skrzyżowania ul. Paryskiej z drogą krajową nr 7 częste patrole organizuje policja, a już wkrótce może tam stanąć tymczasowa sygnalizacja świetlna - wszystko za sprawą tymczasowej organizacji ruchu, którą wprowadzi wykonawca budowy odcinka S7 do granicy województw.

Skarżyscy kierowcy od dłuższego czasu skarżą się na problemy z włączaniem się do ruchu (lub przejazd) na "starym" odcinku drogi krajowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej. Po wybudowaniu - z jednej strony odcinka S7 w kierunku Kielc, a z drugiej - odcinka S7 w kierunku Radomia, fragment siódemki w Skarżysku został "wąskim gardłem". W godzinach szczytu wspomnianym wcześniej odcinkiem jedzie najczęściej sznur samochodów, znacznie utrudniając włączenie się do ruchu samochodom wyjeżdżającym na trasę, lub chcących ją przeciąć. 

Największe problemy są z wyjazdem z ul. Paryskiej. Wspomniane skrzyżowanie jest miejscem częstych kolizji i wypadków. Ostatni tragiczny w skutkach (ze skutkiem śmiertelnym) miał miejsce 20 września br. Podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej o podjęcie działań przez miasto na rzecz poprawy bezpieczeństwa w tamtym miejscu i podjęcie w tym zakresie rozmów z kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad np. na temat ustawienia sygnalizacji świetlnej apelował radny Grzegorz Łapaj. 

Na początku października zorganizowano spotkanie przedstawicieli władz miasta, przedstawicieli Rad Osiedli i przedstawicieli kieleckiego odcinka GDDKiA. Zarządcy drogi krajowej nr 7 przedstawiono wówczas problemy z włączaniem się do ruchu, zaapelowano o opracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających wjazd na siódemkę, lub przejazd przez nią. Ze strony obecnego na spotkaniu dyrektora kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztofa Strzelczyka nie padła jednak żadna jednoznaczna deklaracja (choć dyrektor zapewnił wówczas, że "w ciągu kilku tygodni" w powinniśmy poznać efekty analiz przeprowadzonych przez GDDKiA i ewentualną propozycję dot. usprawnień na miejskim odcinku "siódemki").

W międzyczasie sprawa zaczęła żyć własnym "medialnym" życiem - za sprawą mieszkańców tematem zainteresowały się również media wojewódzkie. Podczas realizacji jednego z programów interwencyjnych - oprócz kolejnych apeli o ustawienie tymczasowej sygnalizacji świetlnej - mieszkańcy ul. Paryskiej zaapelowali, by w proces poszukiwania rozwiązań problemu bardziej zaangażowała się policja. Policja zareagowała - od kilkunastu dni, w godzinach komunikacyjnego szczytu, w okolicy skrzyżowania organizuje regularne patrole w okolicach skrzyżowania ul. Paryskiej i "siódemki".

- W newralgicznym godzinach (15-16) policjanci z ruchu drogowego są w rejonach tego skrzyżowania i jeżeli jest taka potrzeba podejmują tam ręczną regulację ruchem umożliwiając swobodny wjazd kierowcom na drogę krajową nr 7. Jesteśmy tam codziennie chyba, że w tym samym czasie policjanci obsługują jakieś zdarzenie drogowe - informuje rzecznik skarżyskiej Komendy, Damian Szwagierek.

Wkrótce opisany wcześniej problem może rozwiązać się sam, a to za sprawą tymczasowej organizacji ruchu przygotowanej przez Budimex w związku z budową odcinka S7 do granicy województw. Chociaż nie ma jeszcze zatwierdzonych ostatecznych rozwiązań w tym zakresie, to - jak udało nam się nieoficjalnie ustalić - w związku z budową trasy szybkiego ruchu w tamtym miejscu najprawdopodobniej ustawiona zostanie tymczasowa sygnalizacja świetlna.

 
Komentarze

+2Hwy2017-11-17 15:35#7
Czy w chwili, gdy zostanie oddana do użytku obwodnica, to "starą siódemkę" i ul. Paryską zlikwidują? Zwiną asfalt i zaorają już istniejące drogi? Czy pozostanie tak jak dotąd (mimo wybudowanej nowej S7 do Kielc) tylko nie będzie trasą szybkiego ruchu i kto inny przejmie nad nią zarząd. Dla ciebie może to jest przelotówka, ale tych, którzy mieszkają przy tych ulicach na pewno nie.

Pytanie nie do mnie, ale.
Nad Paryską - według tego co widać na mapach inwestycji - zostanie wybudowany wiadukt, a samo skrzyżowanie - ParyskaStara 7 - będzie miało charakter ruchu lokalnego. Kierunek aktualny - na Kielce, Kraków - pozostanie 'ślepy'.
Zostanie natomiast 'stara 7' ciągnąca się - tak jak teraz obok Statoil - do nowego węzła Centrum, gdzie dopiero będzie można włączyć się do ruchu w 'nową S-7' na Warszawa- Kraków.
Chyba dobrze interpretuje. :)
Cytuj
+2kostek62017-11-17 14:06#6
Cytuję Jacenn-ty:
Ok, sygnalizacja tymczasowa na skrzyżowaniu Paryskiej i E7. A teraz odrobinę wyobraźni. Na E7 zapala się czerwone np. o godzinie 07:30. Tworzy się korek do hmmm SP9 czy może Książęcego...Tym samym nikt nie wypuści kierowców w Piłsudskiego...i tworzy się korek do Krasińskiego i duża część miasta stoi.....

Umiesz czytać ze zrozumieniem?
napisane było: Cytat:
sygnalizatory na ul. Paryskiej tj. od kauflandu jak i od Bernatki powinny być wyposażone w czujniki ruchu, które inicjowały by zmianę koloru.
a więc nic się samo nie zapala o 7:30, ani o żadnej innej, określonej godzinie.... po to te czujniki ruchu, żeby właśnie nie robić korków na E7, jak nikt nie jedzie Paryską i nie zbliża się do skrzyżowania z siódemką.
.
Pytanie do drogowca.
Czy w chwili, gdy zostanie oddana do użytku obwodnica, to "starą siódemkę" i ul. Paryską zlikwidują? Zwiną asfalt i zaorają już istniejące drogi? Czy pozostanie tak jak dotąd (mimo wybudowanej nowej S7 do Kielc) tylko nie będzie trasą szybkiego ruchu i kto inny przejmie nad nią zarząd. Dla ciebie może to jest przelotówka, ale tych, którzy mieszkają przy tych ulicach na pewno nie.
Cytuj
-3Jacenn-ty2017-11-17 11:53#5
Ok, sygnalizacja tymczasowa na skrzyżowaniu Paryskiej i E7. A teraz odrobinę wyobraźni. Na E7 zapala się czerwone np. o godzinie 07:30. Tworzy się korek do hmmm SP9 czy może Książęcego...Tym samym nikt nie wypuści kierowców w Piłsudskiego...i tworzy się korek do Krasińskiego i duża część miasta stoi...jedynym rozwiązaniem jest jak najszybsze oddanie do użytki super/ mega / giga rodna turbinowego by odciążyć wjazd i wyjazd z/do miasta w kierunku Kielc/ Końskich. Patrole policji czy ITD w zatoczce po dawnym CPN powodują, że wszyscy kierowcy jadą zgodnie z przepisami czyli 50-tka i tak czy inaczej tworzy się sznurek samochodów, że nikt z bocznych ulic się nie wciśnie...Pozostaje nam czekać na uruchomienie ronda i może jak najszybszego węzła Skarżysko Centrum przed oddaniem odcinka S7 by sprawnie włączyć się do ruchu...
Cytuj
0drogowiec2017-11-17 10:58#4
Po grzyba tam miałaby być sygnalizacja na stałe skoro po wybudowaniu obwodnicy tego skrzyźowania nie będzie. Wystarczy spojrzeć w projekt jak będzie zorganizowany ruch na Paryskiej i Piłsudskiego
Cytuj
0zły2017-11-17 10:33#3
I wszystko kończy się na czczym gadaniu (radni- bezradni są tego przykładem ), a działania brak!.
Cytuj
0kostek62017-11-17 09:12#2
Cytuję kierowca:
Pomysł z tymczasową sygnalizacją jest słuszny pod warunkiem, że sygnalizatory na ul. Paryskiej tj. od kauflandu jak i od Bernatki powinny być wyposażone w czujniki ruchu, które inicjowały by zmianę koloru.

Pełna zgoda.
Mnie ciekawi tylko, dlaczego wszyscy mówią o TYMCZASOWEJ sygnalizacji... dlaczego nie może ona być na stałe? Rozumiem, że teraz przy okazji remontu ronda na DK42 i potem przy budowie "nowej" drogi S7 są przymiarki do wprowadzenia tego rozwiązania, ale dlaczego nie zrobić tej inwestycji i pozostawić, żeby była dla mieszkańców miasta, nawet jak za 2 lata większy ruch pójdzie nową trasą szybkiego ruchu.
Cytuj
+8kierowca2017-11-17 07:16#1
Pomysł z tymczasową sygnalizacją jest słuszny pod warunkiem, że sygnalizatory na ul. Paryskiej tj. od kauflandu jak i od Bernatki powinny być wyposażone w czujniki ruchu, które inicjowały by zmianę koloru.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Przy ruinach wielkiego pieca otwarto ścieżkę …

Opublikowano: 16.10.2018 19:50

Komentarzy: 0

Kandydat PiS na prezydenta chce przebudować t…

Opublikowano: 16.10.2018 18:13

Komentarzy: 2

Był poszukiwany listem gończym i posiadał nar…

Opublikowano: 16.10.2018 14:20

Komentarzy: 0

Zaginął Krystian Sułek

Opublikowano: 16.10.2018 13:41

Komentarzy: 0

Skarżyscy policjanci zatrzymali pięciu kieruj…

Opublikowano: 15.10.2018 12:45

Komentarzy: 0

Pobił i okradł. Rozbójnik w areszcie

Opublikowano: 15.10.2018 12:33

Komentarzy: 0

Aleksandra Żłobecka zdobyła tytuł Miss Skarży…

Opublikowano: 14.10.2018 23:53

Komentarzy: 5

Inauguracja roku akademickiego w Społecznej A…

Opublikowano: 14.10.2018 18:17

Komentarzy: 0

Puchar Ligi ATP dla Centrum Kredytowego

Opublikowano: 14.10.2018 15:54

Komentarzy: 0

Wjechał w słup energetyczny i uciekł

Opublikowano: 14.10.2018 10:11

Komentarzy: 1

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum