19.06.2018 Ostatnia aktualizacja 11:59, 19.06.2018

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Respect Dance 2017

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 16 Gru 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W sobotę, 16 grudnia w  hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Respect Dance 2017. Organizatorem turnieju była Szkoła Tańca Respect Dance, a współorganizatorami: Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.  Imprezę poprowadziła Agnieszka Kaczorowska.

Na początku o godzinie 11.30 odbyły się III Mistrzostwa Respect Dance, w których zaprezentowali się młodzi tancerze ze Szkoły Tańca Respect Dance. Później przyszedł czas na rywalizację par tanecznych.

Turniej został rozegrany ostatecznie w dwóch blokach (a nie jak wcześniej zakładano w trzech). Pierwszy rozpoczął się o godzinie 16 - ostatni zakończył się przed godziną 22.

W Skarżysku swoje umiejętności zaprezentowali tancerze różnych klas, kategorii wiekowych i stylów tanecznych. W sumie na parkiecie w hali przy ulicy Sienkiewicza zaprezentowało się około 70 par z terenu całej Polski, a wśród nich reprezentanci Skarżyska, ze Szkoły Tańca Respect Dance.

Podczas Gali wieczornej, która rozpoczęła się przed godziną 19 odbył się m.in. Pokaz Mistrzów Tańca. Przed skarżyską publicznością wystąpili: Anna Telka-Kurczyńska i Tomasz Kurczyński, którzy mogą pochwalić się najwyższą międzynarodową klasą taneczną S. Ponadto zorganizowano Show pod nazwą " Znani i lubiani ze Skarżyska tańczą". Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli: Martyna Maćkowiak (dyrektor I L.O.), która tańczyła z Marcelem Skórskim, Magdalena Kalbarczyk (dyrektor SP nr 1) w parze z Sebastianem Sitkiem, Andrzej Brzeziński (zastępca prezydenta miasta) w parze z Aleksandrą Żłobecką oraz Adam Ciok (radny Rady Miasta) w parze z Amelią Rut.

Imprezę poprowadziła znana aktorka, prezenterka, a przede wszystkim tancerka Agnieszka Kaczorowską. W występie muzycznym zaprezentowało się Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska.

Największe emocje towarzyszyły finałowi turnieju najwyższych klas tanecznych. Finaliści otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów turnieju.

Wyniki sobotnich zawodów dostępne są pod tym linkiem.

Patronat medialny nad turniejem sprawował portal skarzysko24.pl.


Komentarze

+3Martinez2017-12-18 12:29#12
Pojąć nie mogę skąd ta moda na opaleniznę u występujących i fryzury w typie latynoskiego alfonsa, ani to zdrowe (opalenizna bez względu na pochodzenie), ani to ładne.
Cytuj
+2Maurycy2017-12-18 09:39#11
Cytuję basza 79:

Moim skromnym zdaniem na tytuł dancig queen zasłużyła bezsprzecznie żona -konkubina pana Maćkowiaka ?


Nie byłem, nie widziałem ale Martyna już 20 lat temu nieźle wymiatała na parkiecie a tego się nie zapomina.
Cytuj
+6Maciek z klanu2017-12-17 22:01#10
Ale ta Bożenka wyrosła
Cytuj
-1Krissko2017-12-17 18:49#9
Strasznie merytoryczne te komentarze, może byście docenili klasę głównych bohaterów tej wspaniałej imprezy .
Państwo Kurczyńscy artystycznie fenomenalni, ale i Ich młodsze jabłuszka powoli toczą się ku Nim .
Cytuj
+6don juan2017-12-17 18:40#8
Najlepsza była BOŻENKA z "Klanu" !
Fajna laska.
Cytuj
+4Juror2017-12-17 17:30#7
Cytuję Ewa G.:
Brawa dla wszystkich, którzy wzięli udział w występach! Nauka tańca dla osób którzy nigdy nie tańczyli jest trudna. Wam hejterom tylko potrzeba karmy (karm hejtera) do dyskusji a czy Wy wyjdziecie i zatańczycie czy pokażecie się publicznie na parkiecie! NIGDY byście tego nie zrobili! Szacunek dla wszystkich, który wystąpili.

Pozdrawiam Ewa



Pani Ewo skoro osoba, która nigdy nie tańczyła to po co się zgłasza do takiego występu ??? Pozostałe pary poradziły sobie całkiem dorze i widać było , że nie obcy im taniec. Pchać się na siłe po to żeby robić z siebie pośmiewisko? ( śmiech na widowni był tego dowodem) . Jest tyle innych okazji do publicznych występów, ale jak słusznie zauważyl mój przedmówca chyba się zaczął wyścig przedwyborczy...
Cytuj
+7basza 792017-12-17 16:43#6
Radny Ciok wyglądał w tańcu jak Statua Wolności w New Yorku.
Czy ten chłopaczyna połknął drut zbrojeniowy o długości co najmniej 1metra ?
Moim skromnym zdaniem na tytuł dancig queen zasłużyła bezsprzecznie żona -konkubina pana Maćkowiaka ?
Cytuj
+1alosa2017-12-17 16:17#5
[quote name="Ewa G."]Brawa dla wszystkich, którzy wzięli udział w występach! Nauka tańca dla osób którzy nigdy nie tańczyli jest trudna. Wam hejterom tylko potrzeba karmy (karm hejtera) do dyskusji a czy Wy wyjdziecie i zatańczycie czy pokażecie się publicznie na parkiecie! NIGDY byście tego nie zrobili! Szacunek dla wszystkich, który wystąpili.
"Tańczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi "
Cytuj
+4Ewa G.2017-12-17 13:55#4
Brawa dla wszystkich, którzy wzięli udział w występach! Nauka tańca dla osób którzy nigdy nie tańczyli jest trudna. Wam hejterom tylko potrzeba karmy (karm hejtera) do dyskusji a czy Wy wyjdziecie i zatańczycie czy pokażecie się publicznie na parkiecie! NIGDY byście tego nie zrobili! Szacunek dla wszystkich, który wystąpili.

Pozdrawiam Ewa
Cytuj
+5mamosa2017-12-17 10:21#3
"Dobre" to show "Znani i lubiani ze Skarżyska tańczą". Ani te osoby znam, ani ich lubię.
Szkoda, że nie od razu "Taniec ze skarżyskimi gwiazdami ".
Niektórzy to mają parcie na szkło !
Rozumiem, że CIOK i Brzeziński tym sposobem, na parkiecie zainaugurowali kampanię do przyszłorocznych wyborów samorządowych.
Show must go on !

P.S Zawiodłem się. A tak liczyłem, że zobaczę Kroniga, jak nie na parkiecie, to chociaż na widowni...Oczywiście na zdjęciach.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Poznaliśmy „Absolwentów na 6”

Opublikowano: 19.06.2018 12:10