19.01.2019 Ostatnia aktualizacja 21:19, 18.01.2019

Studniówki 2018: I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej

Spis treści

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 11 Lut 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Przełom stycznia i lutego to tradycyjny czas studniówek. W sobotę (10.02) miały miejsce kolejne - m.in. studniówka  I Liceum im. Juliusza Słowackiego (zwanego popularnie Erblem), która odbyła się w restauracji Paradiso w Suchedniowie. Na wspólnej zabawie bawiło się ponad 300 osób.

Ten wyjątkowy wieczór rozpoczął się o godzinie 19, lecz maturzyści już pół godziny wcześniej czekali niecierpliwie na uroczyste rozpoczęcie. Panie prezentowały się w pięknych sukniach - każda niepowtarzalna,  panowie w nienagannych garniturach. Mówiąc krótko: wszyscy wyglądali świetnie.

Tuż przed polonezem  w imieniu maturzystów głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Aleksander Skurski i Wiktoria Fijałkowska oraz przewodniczący szkoły Dominik Maślikowski.

- To niesamowite jak ten czas mija, wszyscy na pewno pamiętacie dzień, w którym się poznaliście. Mam nadzieję, że plany i marzenia z jakimi przyszliście do liceum choć w pewnym stopniu się spełniły, jeśli nie- bez obaw gwarantuje,że jeszcze wszystko przed wami. Przypomnijcie sobie każdy uśmiech tak bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia - mówił przewodniczący.

W dalszej części swojego przemówienia podziękował Radzie Rodziców, dyrekcji, całemu gronu pedagogicznemu za trud i pomoc w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości, ale również w przygotowaniu do egzaminu dojrzałości, który wkrótce czeka uczniów.

- Jednak dzisiaj nie będziemy rozmawiać o nauce - tej nocy mamy się bawić. Proszę przeżyjcie ją tak, aby utkwiła w waszej pamięci do końca życia. Powodzenia będę wam życzył za niecałe sto dni, a teraz życzę wam szampańskiej imprezy - dodał

Później głos zabrała dyrektor I Liceum im. Juliusza Słowackiego Martyna Maćkowiak, który przywitała wszystkich zebranych.

- Gdy patrzę dzisiaj na was, to widzę na tej sali już nie tylko młodzież lecz pełnych nadziei gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Dla mnie to pierwsza taka okazja, aby przywitać was w świecie dorosłych, w świecie odpowiedzialnych zachowań i poważnych decyzji. Zanim rozpoczniemy zabawę pragnę serdecznie podziękować wychowawcom klas maturalnych, nauczycielom  za włożony trud w waszą edukację oraz wszystkim waszym rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły przez te trzy lata. Dziękuję komitetowi studniówkowemu za zorganizowanie tak wspaniałego balu. Mam nadzieję, że ten bal będzie dla was niezapomnianym przeżyciem  i pozostanie na zawsze miłym wspomnieniem młodości. Dzisiejsza noc przypomina nam o tym, że za sto dni czeka was trudny i ważny egzamin jakim jest matura. Życzę uczniom rewelacyjnych wyników na maturze i dostania się na wymarzoną uczelnię - mówiła dyrektor szkoły       
 
Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego oraz przedstawicielka Rady Rodziców Ewa Kaczor.

Po chwili uczniowie przygotowywali się już do odtańczenia tradycyjnego poloneza. Z powodu dużej liczby osób, odbył w siedmiu turach. Każda klasa tańczyła oddzielnie i zaprezentowała inny układ poloneza, którego poprowadzili wychowawcy klas. Po kolacji rozpoczął się bal, który trwał do białego rana.

O oprawę muzyczną balu zadbał zespół One Way TSK.

 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Promocja książki Sebastiana Piątkowskiego „Sk…

Opublikowano: 18.01.2019 22:16

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy poplenerowej "Ameliówka…

Opublikowano: 18.01.2019 19:44

Komentarzy: 0

Ustalają, kto potrącił pieszego na pasach i u…

Opublikowano: 18.01.2019 10:08

Komentarzy: 0

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29

Komentarzy: 2

Kłopot z kolejnym kolejowym przetargiem? Tym …

Opublikowano: 17.01.2019 10:03

Komentarzy: 8

Wyślą Światełko do Nieba

Opublikowano: 17.01.2019 09:23

Komentarzy: 0

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

Opublikowano: 16.01.2019 18:58

Komentarzy: 1

Miasto zmodernizuje oświetlenie uliczne dzięk…

Opublikowano: 16.01.2019 14:13

Komentarzy: 7

Podzielił los koleżanki - ciąg dalszy sprawy …

Opublikowano: 16.01.2019 13:33

Komentarzy: 0

Oliwia Fornal wicemistrzynią Polski Karate Sh…

Opublikowano: 15.01.2019 19:27

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum