22.06.2018 Ostatnia aktualizacja 19:00, 21.06.2018

Trwa montaż tymczasowej sygnalizacji świetlnej na krajowej "siódemce"

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 23 Lut 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Trwają prace przy montażu tymczasowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Paryskiej z drogą krajową nr 7 w Skarżysku-Kamiennej. Montaż sygnalizacji ma być ukłonem wykonawcy budowy odcinka S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw wykonanym w kierunku mieszkańców (przede wszystkim w kierunku mieszkańców os. Paryska).

Skarżyscy kierowcy od dłuższego czasu skarżyli się na problemy z włączaniem się do ruchu (lub przejazd) na "starym" odcinku drogi krajowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej. Po wybudowaniu - z jednej strony odcinka S7 w kierunku Kielc, a z drugiej - odcinka S7 w kierunku Radomia, fragment siódemki w Skarżysku został "wąskim gardłem". W godzinach szczytu wspomnianym wcześniej odcinkiem jedzie najczęściej sznur samochodów, znacznie utrudniając włączenie się do ruchu samochodom wyjeżdżającym na trasę, lub chcących ją przeciąć.  Największe problemy były i są z wyjazdem z ul. Paryskiej, a wspomniane skrzyżowanie było miejscem częstych kolizji i wypadków (czasami niestety tragicznych w skutkach).

We wrześniu - podczas sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej - o podjęcie działań przez miasto na rzecz poprawy bezpieczeństwa w tamtym miejscu i podjęcie w tym zakresie rozmów z kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (odpowiadającej za skarżyski odcinek drogi krajowej nr 7) apelował radny Grzegorz Łapaj. Radny zaproponował wówczas, by podjąć rozmowy z GDDKiA nt. ustawienia w tamtym miejscu sygnalizacji świetlnej (choćby tymczasowej - do czasu zakończenia realizacji budowy skarżyskiego odcinka S7). Radny dodał również, że sytuacja podobna do tej z wyjazdem z ul. Paryskiej ma miejsce również z wyjazdami z ulic: Głównej i Nizinnej.

W odpowiedzi na interpelację radnego Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński poinformował, że do GDDKiA zostało przygotowane pismo z wnioskiem o ustawienie świateł na drodze krajowej nr 7 i że miasto chciałoby, by takie światła stanęły przynajmniej na jednym ze skrzyżowań. Brzeziński jednocześnie poinformował, że wkrótce zorganizowane zostanie spotkanie z przedstawicielami kieleckiego oddziału GDDKiA, podczas którego poruszony zostanie i wspomniany wcześniej temat.

Do takiego spotkania doszło w październiku. Podczas spotkania do tematu utrudnionego wyjazdu na "siódemkę" (i przejazdu przez nią) wrócił radny Artur Mazurkiewicz. Do dyrektora oddziału GDDKiA zwrócił się wówczas z prośbą o przyjrzenie się problemowi i rozważenie wdrożenia możliwych rozwiązań w tym względzie: - W związku z utrudnionym włączaniem się do ruchu na miejskim odcinku drogi krajowej nr 7 - wspólnie z Grzegorzem Łapajem - zwracamy się z wnioskiem o przeanalizowanie ustawienia na wspomnianym odcinku świateł.

Do pomysłu ustawienia z rezerwą podszedł Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad. - Na tak obciążonym odcinku nie wiem, czy ustawienie świateł byłoby panaceum na wszystko (może się okazać, że światła ułatwią włączanie się do ruchu, ale spowodują np. gigantyczne korki na drodze krajowej) - mówił.

- Przykłady innych odcinków "siódemki" pokazują, że ustawienie świateł na skrzyżowaniach nie jest wcale rzadkością. To jest więc możliwe i praktykowane... 
- stwierdził zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński. 

Spotkanie zakończyło się konkluzją, że decyzja o ewentualnym ustawieniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej zapadnie na etapie przygotowania projektu tymczasowej organizacji ruchu przez wykonawcę inwestycji.

W styczniu w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej odbyło spotkanie z przedstawicielami firmy Budimex (wykonawcy budowy odcina S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw), którego głównym tematem były właśnie zmiany organizacji ruchu pojazdów na czas budowy odcinka trasy S7. Podczas spotkania poinformowano, że na początku marca na skrzyżowaniu z ulicą Paryską ustawiona zostanie tymczasowa sygnalizacja świetlna.

I rzeczywiście - dzisiaj rozpoczął się montaż wspomnianej sygnalizacji. Jej wykonawca zapewnia, że jeszcze dzisiaj prace przy montażu zostaną zakończone. 

Sygnalizatory zostaną uruchomione najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.
 
Komentarze

-5P@#$o2018-02-25 09:05#4
No to się zacznie, korki na 7-ce, a ruch pójdzie od Warszawy przez Kościelne-Przydworcowe, a od Krakowa przez Suchedniów i starą 7-mką. No cóż...
Cytuj
+7farciarz2018-02-24 14:04#3
Cytuję Piotr1234:
Za granicą są światła czujki gdy dojezdzasz do skrzyżowanie to wstrzymuje ruch i masz zielone. Czy w Polsce nie ma takiej technologii?

A co jest na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Czerwonego Krzyża? Należy tylko ustawić odpowiednią preferencję czasową dla ul. Krakowskiej i po krzyku.
Cytuj
+2Piotr12342018-02-24 10:01#2
Za granicą są światła czujki gdy dojezdzasz do skrzyżowanie to wstrzymuje ruch i masz zielone. Czy w Polsce nie ma takiej technologii?
Cytuj
+4Zdzisek2018-02-24 09:00#1
Rozumiem, że na skrzyżowaniu z Piłsudskiego świateł nie będzie?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Po LVI sesji Rady Miasta (audio)

Opublikowano: 21.06.2018 20:38

Komentarzy: 0

"Śpiewam i znam hymn narodowy" - k…

Opublikowano: 21.06.2018 20:13

Komentarzy: 0

Puchar Polski w rękach Jakuba Bilskiego

Opublikowano: 21.06.2018 19:08

Komentarzy: 0

Pomogli rowerzystom zagubionym w lesie

Opublikowano: 21.06.2018 12:08

Komentarzy: 0

Przystań Bliżyn 2018 już w niedzielę. Gwiazdą…

Opublikowano: 21.06.2018 11:26

Komentarzy: 0

PLK szykują dobre podróże ze Skarżyska-Kamien…

Opublikowano: 21.06.2018 10:30

Komentarzy: 0

Prezydent z absolutorium za 2017 rok

Opublikowano: 21.06.2018 09:01

Komentarzy: 1

Srebrny medal Kacpra Zaborskiego w Pucharze P…

Opublikowano: 21.06.2018 08:38

Komentarzy: 0

Ukradł płotek dla płazów, odpowie przed sądem

Opublikowano: 21.06.2018 08:36

Komentarzy: 0

„Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz” - Pik…

Opublikowano: 21.06.2018 00:08

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum