18.12.2018 Ostatnia aktualizacja 11:17, 18.12.2018

Trwa montaż tymczasowej sygnalizacji świetlnej na krajowej "siódemce"

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 23 Lut 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Trwają prace przy montażu tymczasowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Paryskiej z drogą krajową nr 7 w Skarżysku-Kamiennej. Montaż sygnalizacji ma być ukłonem wykonawcy budowy odcinka S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw wykonanym w kierunku mieszkańców (przede wszystkim w kierunku mieszkańców os. Paryska).

Skarżyscy kierowcy od dłuższego czasu skarżyli się na problemy z włączaniem się do ruchu (lub przejazd) na "starym" odcinku drogi krajowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej. Po wybudowaniu - z jednej strony odcinka S7 w kierunku Kielc, a z drugiej - odcinka S7 w kierunku Radomia, fragment siódemki w Skarżysku został "wąskim gardłem". W godzinach szczytu wspomnianym wcześniej odcinkiem jedzie najczęściej sznur samochodów, znacznie utrudniając włączenie się do ruchu samochodom wyjeżdżającym na trasę, lub chcących ją przeciąć.  Największe problemy były i są z wyjazdem z ul. Paryskiej, a wspomniane skrzyżowanie było miejscem częstych kolizji i wypadków (czasami niestety tragicznych w skutkach).

We wrześniu - podczas sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej - o podjęcie działań przez miasto na rzecz poprawy bezpieczeństwa w tamtym miejscu i podjęcie w tym zakresie rozmów z kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (odpowiadającej za skarżyski odcinek drogi krajowej nr 7) apelował radny Grzegorz Łapaj. Radny zaproponował wówczas, by podjąć rozmowy z GDDKiA nt. ustawienia w tamtym miejscu sygnalizacji świetlnej (choćby tymczasowej - do czasu zakończenia realizacji budowy skarżyskiego odcinka S7). Radny dodał również, że sytuacja podobna do tej z wyjazdem z ul. Paryskiej ma miejsce również z wyjazdami z ulic: Głównej i Nizinnej.

W odpowiedzi na interpelację radnego Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński poinformował, że do GDDKiA zostało przygotowane pismo z wnioskiem o ustawienie świateł na drodze krajowej nr 7 i że miasto chciałoby, by takie światła stanęły przynajmniej na jednym ze skrzyżowań. Brzeziński jednocześnie poinformował, że wkrótce zorganizowane zostanie spotkanie z przedstawicielami kieleckiego oddziału GDDKiA, podczas którego poruszony zostanie i wspomniany wcześniej temat.

Do takiego spotkania doszło w październiku. Podczas spotkania do tematu utrudnionego wyjazdu na "siódemkę" (i przejazdu przez nią) wrócił radny Artur Mazurkiewicz. Do dyrektora oddziału GDDKiA zwrócił się wówczas z prośbą o przyjrzenie się problemowi i rozważenie wdrożenia możliwych rozwiązań w tym względzie: - W związku z utrudnionym włączaniem się do ruchu na miejskim odcinku drogi krajowej nr 7 - wspólnie z Grzegorzem Łapajem - zwracamy się z wnioskiem o przeanalizowanie ustawienia na wspomnianym odcinku świateł.

Do pomysłu ustawienia z rezerwą podszedł Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad. - Na tak obciążonym odcinku nie wiem, czy ustawienie świateł byłoby panaceum na wszystko (może się okazać, że światła ułatwią włączanie się do ruchu, ale spowodują np. gigantyczne korki na drodze krajowej) - mówił.

- Przykłady innych odcinków "siódemki" pokazują, że ustawienie świateł na skrzyżowaniach nie jest wcale rzadkością. To jest więc możliwe i praktykowane... 
- stwierdził zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński. 

Spotkanie zakończyło się konkluzją, że decyzja o ewentualnym ustawieniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej zapadnie na etapie przygotowania projektu tymczasowej organizacji ruchu przez wykonawcę inwestycji.

W styczniu w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej odbyło spotkanie z przedstawicielami firmy Budimex (wykonawcy budowy odcina S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw), którego głównym tematem były właśnie zmiany organizacji ruchu pojazdów na czas budowy odcinka trasy S7. Podczas spotkania poinformowano, że na początku marca na skrzyżowaniu z ulicą Paryską ustawiona zostanie tymczasowa sygnalizacja świetlna.

I rzeczywiście - dzisiaj rozpoczął się montaż wspomnianej sygnalizacji. Jej wykonawca zapewnia, że jeszcze dzisiaj prace przy montażu zostaną zakończone. 

Sygnalizatory zostaną uruchomione najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.
 
Komentarze

-5P@#$o2018-02-25 09:05#4
No to się zacznie, korki na 7-ce, a ruch pójdzie od Warszawy przez Kościelne-Przydworcowe, a od Krakowa przez Suchedniów i starą 7-mką. No cóż...
Cytuj
+7farciarz2018-02-24 14:04#3
Cytuję Piotr1234:
Za granicą są światła czujki gdy dojezdzasz do skrzyżowanie to wstrzymuje ruch i masz zielone. Czy w Polsce nie ma takiej technologii?

A co jest na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Czerwonego Krzyża? Należy tylko ustawić odpowiednią preferencję czasową dla ul. Krakowskiej i po krzyku.
Cytuj
+2Piotr12342018-02-24 10:01#2
Za granicą są światła czujki gdy dojezdzasz do skrzyżowanie to wstrzymuje ruch i masz zielone. Czy w Polsce nie ma takiej technologii?
Cytuj
+4Zdzisek2018-02-24 09:00#1
Rozumiem, że na skrzyżowaniu z Piłsudskiego świateł nie będzie?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

95 lat temu...: Pierwsza Rada i władze miasta…

Opublikowano: 18.12.2018 12:00

Komentarzy: 0

Dachowanie pojazdu w Majkowie

Opublikowano: 17.12.2018 10:50

Komentarzy: 0

Do Skarżyska trafią kolejne miliony na termom…

Opublikowano: 17.12.2018 10:00

Komentarzy: 0

HALPN: Piłkarze rozegrali drugą kolejkę spotk…

Opublikowano: 16.12.2018 18:06

Komentarzy: 0

Mikołajki z Akademią Holistyczną

Opublikowano: 16.12.2018 14:44

Komentarzy: 0

„Projekt Wiara” – „W sercu Maryi. Żyj!” po ra…

Opublikowano: 15.12.2018 23:28

Komentarzy: 0

"Mały zapaśnik" - wielkie emocje na…

Opublikowano: 15.12.2018 18:22

Komentarzy: 0

Obchody 65-lecia powstania Oddziału PTTK w Sk…

Opublikowano: 15.12.2018 17:53

Komentarzy: 0

Sparta Daleszyce najlepsza w Turnieju Piłki N…

Opublikowano: 15.12.2018 17:34

Komentarzy: 2

Powiat z blisko 4 milionowym dofinansowaniem …

Opublikowano: 15.12.2018 15:47

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum