25.05.2018 Ostatnia aktualizacja 13:10, 25.05.2018

Stowarzyszenie Kukiz '15 szykuje się do wyborów samorządowych

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 16 Maj 2018
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę przed Urzędem Miasta w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja prasowa z udziałem członków Stowarzyszenia Kukiz '15. Tematem konferencji były zbliżające się wybory samorządowe.

Konferencję rozpoczęła Magdalena Fogiel-Litwinek - przewodnicząca świętokrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz '15, który przedstawiła nowego członka zarządu wojewódzkiego Tomasza Sadzę oraz koordynatora wyborów samorządowych na powiat skarżyski - radnego Jacka Ciepińskiego, który będzie odpowiedzialny za listy do sejmiku województwa, rady miasta i powiatu.

- Zamierzamy w najbliższym czasie otworzyć w Skarżysku Koło Terenowe, które już w zasadzie działa oraz biuro przy ulicy 1 Maja, w którym będziemy prowadzić m.in: porady ekonomiczno-prawne, pomoc frankowiczom, porad dla mieszkańców, rozmowy z przedsiębiorcami i mieszkańcami na temat problemów jakie w mieście zaistnieją - mówił Tomasz Sadza.

- Biuro będzie działało dla mieszkańców po to, żeby mieć z nimi bliższy kontakt, ponieważ nie jesteśmy partią, tylko ruchem społecznym. Biuro zostanie uruchomione w ciągu najbliższych dni - dodał radny Jacek Ciepiński.

Przewodnicząca świętokrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz '15 Magdalena Fogiel-Litwinek poinformowała, że w powiecie zaczęło działać koło Kukiz '15. Jednocześnie zaprosiła wszystkie chętne osoby, które chciałyby się zaangażować w jego działalność.

- Zapraszamy szczególnie młode osoby oraz te, które nie przeszły długiej ścieżki partyjnej, dlatego, że większość z nas - osób, które działają w stowarzyszeniu Kukiz '15 - są to osoby, które pierwszy raz angażują się w politykę. Zachęcamy też kobiety. W nowym zarządzie stowarzyszenia w województwie świętokrzyskim na pięć osób, trzy z nich to kobiety dlatego zachęcam wszystkie kobiety ze Skarżyska i powiatu, aby się zaangażować w życie społeczne i polityczne. Kobieta łagodzi obyczaje i ma inne spojrzenie na pewne rzeczy. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi środowiskami - mówiła

W nadchodzących wyborach samorządowych Kukiz '15 wystawi listy do sejmiku oraz rady miasta i powiatu.

- Będziemy chcieli tworzyć lepszą jakość samorządu, a nie taki jak widzimy teraz. Na pewno samorząd dla społeczeństwa dla ludzi, żeby był otwarty dla naszych mieszkańców - mówił Jacek Ciepiński.

Magdalena Fogiel-Litwinek podkreślała, że docierają do nich sygnały od mieszkańców Skarżyska o tym, że przydałaby się zmiana na stanowisku prezydenta w Skarżysku. Na razie w gronie potencjalnych kandydatów wymieniane jest nazwisko radnego Rady Miasta Jacka Ciepińskiego, ale jak zaznaczają członkowie Kukiz '15 to nie jedyna kandydatura na to stanowisko. Jest kilka osób, które chciałby startować na prezydenta Skarżyska-Kamiennej. W ciągu dwóch miesięcy zostanie ogłoszone nazwiska kandydata.

Kukiz '15 nie wyklucza też koalicji z innymi ugrupowaniami, które nie są partiami politycznymi. Mowa tu o mniejszych grupach zaangażowanych lokalnie.



Komentarze

+1Jarosław PZ2018-05-20 16:40#18
Stowarzyszenie Kukiz15 to nic innego jak ugrupowanie satelickie PiS'u. Głosują zgodnie z linią tej partii, a sam założyciel otwarcie przyznaje się do możliwości zawiązania koalicji.
W razie utraty poparcia i ryzyka, że nie wejdą samodzielnie do sejmu kolejnej kadencji ochoczo dołączą to tzw. obozu "dobrej zmiany" i programu Koryto+.
Cytuj
+1majster2018-05-20 10:57#17
Pan Jacek Ciepiński chciał merytorycznie. No to proszę.
1/ Kukiz o Macierewiczu: „To chyba jeden z najlepszych ministrów, jakich pamiętam od '89 roku”, wpolityce.pl, 23 czerwca 2016
Wygląda na to, że był najgorszym
2/ Zespół Piersi o Kukizie: Który muzyk mówił „jak zostanę politykiem, naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato”?, pikio.pl, 2 listopada 2015
Tutaj wypada zerknąć jak potraktował kolegów z zespołu i zastanowić się do kogo ma szacunek.
3/ Polityka przy kawie - Kukiz: dzisiejsza polityka idzie do żłobu.
Czyżby profesjonalnie opisał własne poczynania?
A Wy popierający Pawła Kukiza a przez to identyfikujący się z jego sposobem na życie w polityce, lubicie takiego szefa, który zapowiedział, że w przypadku nieuzyskania w kolejnych wyborach większości pozwalającej samodzielnie rządzić PiS-owi stworzy z PiS koalicję.
Oczywiście ! Lubicie i popieracie.
Tomasz Pająk
Cytuj
+5Marcin S.2018-05-19 14:44#16
Panie Jacku niech Pan robi swoje.
Kropla drąży skałę!
A cienko śpiewającymi pseudo-mecienia-sami niech się Pan nie przejmuje...
Nie warto !
Szkoda czasu ! Naprawdę...
Powodzenia ! ! !
Cytuj
+11JASIA2018-05-18 14:04#15
Widać kto tu rozpacza i kto jest w panice. Gdyby tak nie było to byłaby rozmowa merytoryczna a nie ubliżanie Panu Ciepińskiemu. Przypuszczam że Pan Kronig obserwuje ten portal, to prosimy jako wyborcy o odpowiedz na zadane pytania przez Pana Ciepińskiego.
Cytuj
-16bellamaria2018-05-18 11:28#14
Cytuję Baśka G.:
Z radością nieukrywaną muszę stwierdzić że niejaki / ka "bellamaria" jest strasznym burakiem i oszołomem. Samemu nic nie osiągnąwszy z kompleksami ujada bezpiecznie z za monitora. Szkoda mi takich szczupłych umysłowo !


Eee tam . BellaMaria nie jest / nie była zależna od koryta samorządowego ;-) Dramat co?
Ale BellaMaria jest anty pisowa i w tym przypadku antykukizowa bo nie lubi skrajnych oszołomów - radykałów, którzy kiedyś w latach 30 w Europie wylansowali FASZYZM!

Głos rozpaczy u szczzupłych umysłowo to właśnie powyżej sie obajawia i u kasi2 . Głosy które soę boją, że jak kornig wygra to przez kolejne 5 lat od koryta będziecie odsunięte :-)
Buziaki weekendowe dziewczyny !
Cytuj
+16Marcin S.2018-05-18 00:33#13
Tam trzymać Panie Jacku !
Kronig, to moim skromnym (bez niebywale) zdaniem najgorszy prezydent w historii Skarżyska po 1989 roku !Stworzył dojną republikę dla swoich kolesi.
On nawet nie potrafi administrować tym miastem, choć ponoć studiował... administrację!
Nic tylko LANS, lans i LANS !
Aby do listopada !
DES-pa -pa -SITO ...
Cytuj
+22Baśka G.2018-05-17 12:56#12
Z radością nieukrywaną muszę stwierdzić że niejaki / ka "bellamaria" jest strasznym burakiem i oszołomem. Samemu nic nie osiągnąwszy z kompleksami ujada bezpiecznie z za monitora. Szkoda mi takich szczupłych umysłowo !
Cytuj
-19bellamaria2018-05-17 09:30#11




Faktcznie. Będzie się działo.
Cytuj
-27gromix2018-05-17 09:26#10
Cytuję Marek G.:
Jak pisze kasia 2


Kasia2 to za dużo tabletek łyka albo i nie łyka i dlatego tak jest jak jest
Cytuj
+14Marek G.2018-05-17 08:31#9
Jak pisze kasia 2 przeciwnicy Pana Ciepińskiego muszą mieć sporo na sumieniu skoro jeszcze nie zaczęła się na dobre walka o stanowiska a już zaczęli go atakować. Ale to tylko świadczy tylko o nich. Więcej godności ludzie. Jak nie szanujecie innych to nie oczekujcie tego od kogoś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szkoda że nie przedstawiają się imiennie obrażając innych. Sami zapewne też nie są idealni ale nie ma to jak bezpiecznie zza monitora posługując się nickiem pluć dookoła na wszystkich nawet nie znając dobrze opluwanej osoby ! Sami nie reprezentują wysokiego poziomu ale dają upust swoim frustracjom. Współczuję takim ludziom niskiej samooceny i kompleksów skoro sami nie potrafią nic pożytecznego i konkretnego zrobić a plują na innych którzy coś chcą pożytecznego zrobić. Jak dla mnie osobiście to czy Prezydentem będzie Pan Ciepiński czy Pan Bodo czy Pan Kronig czy jeszcze zupełnie ktoś inny jest mi obojętne. Ważne żeby funkcję swoją pełnił godnie, uczciwie i rzetelnie ! I tego życzę mieszkańcom !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Po XLVI sesji Rady Powiatu

Opublikowano: 25.05.2018 13:20