17.11.2018 Ostatnia aktualizacja 14:44, 17.11.2018

Wybory samorządowe 2018: Wyniki wyborów do Rady Miasta (Tylko u nas!)

Autor:
MB
Opublikowano: 22 Paź 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wczoraj odbyły się wybory samorządowe, podczas których wybieraliśmy m.in. radnych: Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej, Rady Powiatu Skarżyskiego i Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, a także Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. 

Poniżej prezentujemy nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej (dane z wszystkich OKW):




Podział mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych:

Okręg nr 1


Prawo i Sprawiedliwość
- GRZESIAK Stanisław

Wspólnota Samorządowa
- CIOK Bogusław

Lepsze Skarżysko
- ŁAPAJ Grzegorz

Przyszłość i Rozwój
- GĄSKA Marek
- NURKOWSKA Aneta


Okręg nr 2

Prawo i Sprawiedliwość
- MAZURKIEWICZ Artur
- BOGUCKI Arkadiusz
- JANOWSKI Piotr

Wspólnota Samorządowa
- WARWAS Andrzej

Platforma Obywatelska /Nowoczesna
- KRUPA Paweł


Okręg nr 3

Prawo i Sprawiedliwość
- BRZEZIŃSKI Piotr
- RANDLA Krzysztof

Platforma Obywatelska /Nowoczesna
- GIBASZEWSKI Mirosław

Lepsze Skarżysko
- WIKARJUSZ Konrad

Przyszłość i Rozwój
- KRONIG Konrad


Okręg nr 4

Prawo i Sprawiedliwość
- BODO Mariusz
- STOPA Jerzy

Platforma Obywatelska /Nowoczesna
- GOLIK Leszek
- KWAŚNIAK Mikołaj

Przyszłość i Rozwój
- GÓRNAŚ-SALATA Krystyna

Wspólnota Samorządowa
- JAMROZ Jacek


PiS (8 mandatów), PO (4 mandaty), PiR (4 mandaty), WS (3 mandaty) i LS (2 mandaty).




Komentarze

+4alejaja2018-10-27 12:20#16
Pełna mobilizacja stronników popierających KK w wyborach prezydenckich przed drugą turą wyborów...stoją przed targowiskiem Manhattan i agitują...nawet pani poseł MOD się pojawiła...stoją i agitują jak to pięknie w mieście będzie jak KK zostanie wybrany prezydentem miasta na kolejną kadencje...stoją i agitują również nowo wybrani (starzy, ale oczywiście nie wiekiem) radni...STOJĄ I AGITUJĄ...NA ZAŚMIECONYM CHODNIKU.
Cytuj
+1Onii2018-10-27 09:05#15
Ale czuję się oszukana. Po wyborach mówią że są w komitywie z Kk na 5 lat. W życiu bym na nich nie zagłosowala gdybym wcześniej wiedziała! Fuuuj gadali że nie chcą robić z nim debaty bo ustawione media a teraz go firmują. Ale obłuda. To miasto zepsute do szpiku kości układami. Nie chcę na was patrzeć i nie będę mówić dzień dobry.
Cytuj
+4JennaJameson2018-10-26 22:25#14
Patrzę na stronę urzędu miasta i oczom nie wierzę.
Konkurs na stanowisko dyrektora muzeum. czy to kara za to ze Pani dyrektor nie wystartowała do wyborów z list konrada megalomana króla skarżyska?

https://um.skarzysko.pl/ogloszenia2/4793-konkurs-na-stanowisko-dyrektora-muzeum-orla-bialego.html

I po co ten konkurs skoro nowym prezydentem będzie Pan Bodo?

I jeszcze jedno, ludzie coś wam się pomieszało. Co ma pis z warszawy do pisu w skarżysku, to są dwie odrębne organizacje i ludzie. Dotychczas nie przeszkadzało nikomu koalicja konrada z pisem w powiecie, koalicja Tu mieszkam z pisem w niedalekiej przeszłości itd. Zresztą ta ostatnia to najlepsze lata i największe inwestycje w nasze otoczenie w historii miasta.
Myślę ze lepszym rozwiązaniem będzie powołać doświadczonych ludzi z posłuchem w sejmiku wojewódzkim, a nie młodego narcyza,
Cytuj
+4mieszkaniec miasta2018-10-25 13:19#13
Prezydent startuje pod hasłem "Przyszłość i rozwój" Nie bardzo wiem co twórca tego hasła miał konkretnego na myśli ? Jak do tej pory miasto mogło mieć przyszłość gdyby była władza jak się należy a i rozwój też mógłby być. Dobrze że Prezydent nie poszedł z hasłem :Inwestycje i praca bo ani jednego nie widać ani drugiego. no chyba że praca dla Radnych i ich rodzin. Co z resztą to akurat Prezydentowi nieźle wychodzi. Teraz kolej na kolejnych Radnych czekających w kolejce do pracy w spółkach miasta. I trzeba jeszcze poupychać rodziny bo lista się wydłuża ! Teraz wiecie skąd takie poparcie dla Prezydenta. Jego słudzy walczą po prostu o stołki !
Cytuj
+7sebcio2018-10-24 12:58#12
A jakież to doświadczenie ma p.Warwas odszedł na emeryture i mu się nudzi okopał się mur koło szkoły wywalił mur że wstyd dzieciom koło szkoły tylko uwage zwracaja że głośno a po jakiego grzyba przedszkole odkupił dziwię się mocno że Warwasa wybrali
Cytuj
0Pucio2018-10-23 20:55#11
No ale jak to? Nikt nie chciał skorzystać z takiego bagażu doświadczeń, niekończących się zwojów mózgowych i światłego umysłu??? gdzież jest Pan doktór???
Czyżby jad sączony na fejsbuniu wymazał te krzyżyki z kart do głosowania? och jaka niepowetowana strata dla nas , miernych, niegodnych.
Cytuj
+26Już nie mam siły2018-10-23 16:16#10
Nasze miasto jest jednym z najwredniejszych miast w naszym województwie - a raczej ludzie tu mieszkający. Roszczeniowość i niewiść skarżyszczan jest na poziomie profesjonalnym. Wszyscy chcą wszystko dostać za darmo, żeby za wszystkich wszystko zrobić a i tak znajdzie się taki, który będzie niezadowolony bo sąsiadowi albo koledze to zrobili coś lepiej, więcej, itd. Stare porzekadło mówi, że jeśli nie jesteś częścią rozwiązania to jesteś częścią problemu. Jeśli ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemów miasta to niech działa a nie czeka aż ktoś przeczyta mu w myślach i poprosi o radę. Ja osobiście nie mam preferencji politycznych. Obserwuje rzeczywistość jaką mamy a nie jaką sobie projektuje żeby była. Obecny prezydent zastał miasto w opłakanym stanie finansowym. Radził sobie jak mógł żeby miasto nie zadłużać bardziej. To niestety oznacza brak większych inwestycji w mieście w mojej ocenie. Porównując, człowiek jak ma wszędzie długi to nie kupuje sobie samochodu tylko chodzi piechotą. Mimo to, budżet obywatelski powstał. Wiem, że teraz ludzie napiszą że co to za budżet bo nie zrobił tego czy tamtego. Pomyśl, że jest. Poprzedni prezydent nie miał takiego pomysłu. Nie usprawiedliwiam nikogo bo nie chcę i nie moja to działka ale zarzut że wyjeżdżał - czy w waszej ocenie lepiej żeby siedział w miejscu, nigdzie nie jeździł, nie poznawał rozwiązań lub pomysłów innych? W waszej ocenie pewnie tak, bo wy nigdzie nie jeździcie służbowo więc nikt nie powinien a już na pewno za nasze pieniądze. Porównują nas do Starachowic - z jakiej racji skoro zadłużenie, budżet i inne uwarunkowania są zupełnie inne. Jad sączy się z każdej strony w tym mieście. Strach na głos wyrażać opinie bo albo jedni zjedzą albo drudzy oplują. Kulturalnych, otwartych ludzi w naszym mieście można szukać ze świeczką. Szkoda.
Cytuj
+11Ewa Maj2018-10-23 15:40#9
Szanowni Państwo! Uważam, że programy LS i obecnego Prezydenta są podobne. Może dla dobra miasta należałoby rozpocząć wspólną pracę !?. Program PIS-u dla miasta jest nijaki. Z całym szacunkiem dla Pana Bodo, ale program PIS nic konkretnego nie wnosi, a rodzi tylko obawy o stan finansów publicznych. Wiele osób hejtuje obecnego prezydenta, że jest, cytuję " szkodnikiem", że był za granicą ( nawet w USA), ale jego poprzednik Pan Wojcieszek więcej podróżował i nic z tych jego podróży nigdy nie wynikało. Krytyka obecnego prezydenta, to chyba tęsknota niektórych osób tu piszących za poprzednikami i czasami kiedy nie było na wypłaty i miastu groził zarząd komisaryczny. Obecny, zrobił tyle dla miasta i jego mieszkańców ile mógł zrobić przy takim budżecie jaki zastał i jeszcze zmniejszył zadłużenie, co widać. Widać rewitalizację miasta, wiele osób znalazło pracę w Skarżysku i nie muszą wyjeżdżać. Nowe projekty, które chcą realizować po długim etapie przygotowań są olbrzymią szansą i ułatwieniem życia mieszkańców. Uważam, ze współpraca pomiędzy LS i obecnym prezydentem da nam, mieszkańcom miasta wiele dobrego i przyczyni się do jego dalszego rozwoju.
Cytuj
+10ogryzek2018-10-23 15:03#8
Cytuję marlena 84:
Cytuję ogryzek:
Cytuję Burned Finger:
KRÖNIG Konrad Bolesław 565 głosów przy takiej pompie wyborczej i kasie włożonej w kampanię... słabiutko. Ludzie pamiętają Las Vegas i inne grzechy

Może pamiętają, może nie. W przypadku obecnego prezydenta nie o mandat radnego chodziło tylko o reelekcję, a w wyborach na urząd prezydenta uzyskał zdecydowanie więcej głosów niż wszyscy pozostali kontrkandydaci. Wniosek: kampania jednak coś dała.... dała wyniki 42 % z groszami.
Poza tym 3 komitety (PiR, WS i PO) nie wystawiały swoich kandydatów, tylko wsparli urzędującego prezydenta, co może oznaczać, że radni z tych komitetów (11 mandatów w Radzie miasta) raczej będą współpracować z p. Kronigiem.
Od 2 radnych z LS można się spodziewać wszystkiego, albo będą zawsze (bez względu na sprawy) w opozycji dołączając się do 8 radnych z PiS, albo.... rzeczywiście będzie im zależeć na Lepszym Skarżysku i w zależności od wagi i rodzaju sprawy będą głosować ZA albo przeciw. Nie będą się zacietrzewiać (jak niektórzy komentujący) i choćby "po trupach" to nie będą z Kronigiem współpracować.

Szanowny OGRYZGU !

LEPSZE MIASTO SKARŻYSKO może być tylko bez udziału Twojego IDOLA Pana Konrada !

Droga pani, proszę poczytać podręczniki do języka polskiego, zwłaszcza zwłaszcza tam, gdzie mowa jest o odmianie... nie ogryzGu tylko ogryzKu. To po pierwsze, a po drugie nigdzie nie napisałem, kto jest moim "idolem". W przypadku lokalnych polityków nie mam idola, ale w przeciwieństwie do niektórych wyciągam wnioski i konkluzje z zaistniałych faktów i wyrażam swoje zdanie. Mam do tego pełne prawo.
P.S.
Moim idolem był kiedyś John Travolta, ale stare dzieje :)
Cytuj
-7Zofia772018-10-23 12:33#7
Wspaniale. PiS w opozycji. Niczego nie zniszczą. Brawo mieszkańcy powiatu. Jestem szczęśliwa. Jeszcze tylko prezydenta Kröniga trzeba wybrać i dalej będą pieniądze na wypłaty dla pracowników, a nie jak za pisowców na raty i po świętach.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Zwycięstwo Granatu z Neptunem Końskie na zako…

Opublikowano: 17.11.2018 14:53

Komentarzy: 0

Powiatowy Konkurs Matematyczny w ZST-M

Opublikowano: 16.11.2018 19:54

Komentarzy: 0

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Suchedniowie…

Opublikowano: 16.11.2018 18:38

Komentarzy: 0

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w Zespole Pla…

Opublikowano: 16.11.2018 14:50

Komentarzy: 0

Dyskutowali m.in. o twórczej resocjalizacji

Opublikowano: 16.11.2018 14:29

Komentarzy: 0

Msza święta w intencji maturzystów

Opublikowano: 16.11.2018 14:13

Komentarzy: 0

Za użycie nieswojej karty odpowie przed sądem

Opublikowano: 16.11.2018 13:17

Komentarzy: 0

Kolejne zwycięstwo siatkarek Dany Gameb UKS R…

Opublikowano: 16.11.2018 10:00

Komentarzy: 0

Andrzej Bętkowski marszałkiem województwa?

Opublikowano: 15.11.2018 20:27