18.01.2019 Ostatnia aktualizacja 12:59, 17.01.2019

VI Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek, Zbyszek Biber
Opublikowano: 06 Sty 2019
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W niedzielę, 6 stycznia 2019 r. - w Święto Objawienia Pańskiego - ulicami miasta przeszedł "VI Orszak Trzech Króli", w którym wzięło udział około 2000 mieszkańców naszego miasta.

Orszaki mają zachęcać do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd, ale także do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem, na którą składają się m.in.: obchodzenie domów z gwiazdą i turonie, wystawianie jasełek, czy widowiska herodowe.Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka.

W tym roku w Skarżysku trasa przemarszu orszaku została zmieniona - kolorowe korowody wyszły z trzech parafii.

Pierwszy z nich wyruszył o godzinie 13.00 z parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP (Klasztorek ul. Rynek 64), drugi o godzinie 13.30 z parafii pod wezwaniem Św. Brata Alberta (ul. Spółdzielcza 52), a trzeci również o godzinie 13.30 z parafii pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca (ul. Legionów 64). Wszystkie grupy spotkały przy Miejskim Centrum Kultury i przeszły do parafii pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie odbyła się Scena Narodzenia Pańskiego.

Organizatorami tego wydarzenia była: skarżyska Rada Rycerzy Kolumba i parafie: pw. MB Ostrobramskiej i pw. Świętego Brata Alberta, pw. Niepokolanego Poczęcia NMP i pw. Świętego Józefa Oblubieńca.

W całej Polsce Orszaki przeszły ulicami 751 miejscowości oraz 22 za granicą (w 13 państwach).


Komentarze

0kto da więcej2019-01-09 07:37#11
Nie rozumiem dyskusji pod tym artykułem, zamiast rozmawiać o Świecie Trzech Króli dyskusja zeszła jak zwykle na bagno... czy to ważne kto i z jakiej partii szedł ?
Ale proponuje zabawę kto ze zdjęć rozpozna miejscowych polityków i zobaczymy których było więcej... od razu mówię nie znam wszystkich...
1 PiS - P. Randla, P. Stopa, P. Mazurkiewicz, P. Dopierała
2 PiR - czyli ugrupowanie prezydenta P. Gąska, P Zaborski
3 PSL - P. Brzeziński
4 PO- zero
5 SLD zero
6 Wspólnota Samorządowa zero
7 Lepsze Skarżysko zero
Cytuj
+3@2019-01-08 18:09#10
Marysi i sierpnia też nie było?
Cytuj
+8Stachu Jones2019-01-08 08:19#9
Cytuję bezogródek:
To jest jakaś dziwna sytuacja,że nie widać nikogo z władz PiS-u?? Przecież nie ma drugiej bardziej pro katolickiej partii u nas w kraju,a tu taka obłuda.Dosłownie nikogo nie widać było z włodarzy PiS-u.Wyborcy na długo z pewnością zapamiętają sobie tą obłudę.To święto jest świętem wszystkich bez względu na poglądy polityczne czy inne i obrażanie się na obecnie rządzących, którzy demokratycznie większością głosów mieszkańców wygrali,jest to co najmniej dziecinadą i pokazuje obłudę oraz nieodpartą chęć objęcia władzy.Gratulacje dla mieszkańców za fajne świętowanie i dystans do samego siebie.

Może za zimno było?
Cytuj
+8herod2019-01-07 19:32#8
Jak widzę co niektórych kim są to mnie szlag trafia że tacy udają wierzących.
Cytuj
+7bezogródek2019-01-07 10:37#7
To jest jakaś dziwna sytuacja,że nie widać nikogo z władz PiS-u?? Przecież nie ma drugiej bardziej pro katolickiej partii u nas w kraju,a tu taka obłuda.Dosłownie nikogo nie widać było z włodarzy PiS-u.Wyborcy na długo z pewnością zapamiętają sobie tą obłudę.To święto jest świętem wszystkich bez względu na poglądy polityczne czy inne i obrażanie się na obecnie rządzących, którzy demokratycznie większością głosów mieszkańców wygrali,jest to co najmniej dziecinadą i pokazuje obłudę oraz nieodpartą chęć objęcia władzy.Gratulacje dla mieszkańców za fajne świętowanie i dystans do samego siebie.
Cytuj
+3beatbox2019-01-07 08:39#6
Nie ma Miałkusa ? Nie ma żadnego przedstawiciela DOJNEJ ZMIANY? Dalaczego? Aaaa no tak , wybory są za 5 lat dopiero :lol:
Cytuj
+8Nera2019-01-07 00:01#5
Parafia NSJ nie uczestniczy w orszakach od samego początku. Nawet na ogłoszeniach o nim nie wspominają. Pewnie dlatego, że to nowocześni kapłani nie obnoszący się ze swoją religijnością. A tak poważnie, to towarzystwo nieodpowiednie. Co innego, gdyby przyjechał biskup. Wszyscy stali by w blokach startowych od samego rana.
Cytuj
-1majster2019-01-06 20:31#4
Czyżby Parafia NSJ nie została zaproszona do udziału/organizacji marszu czy też proboszcz uznał, że z parafią ostrobramską maszerował nie będzie?
Cytuj
+5anonimus2019-01-06 20:23#3
Cytuję omg:
Zastępca prezydenta miasta w świeckim ponoć państwie bawi się w publiczne kościelne przebieranki?

To do jakiego kościoła należy (i jaka jest lub nie jest jego wiara/ wyznanie) to PRYWATNA sprawa pana A. Brzezińskiego. Tak jak nikt nie wylicza ilu naczelników/ dyrektorów/ urzędników "bawiło" się w dniu wolnym od pracy i w jaki sposób.... (przebieranki, chóry, inscenizacje, a może zwyczajne siedzenie na kanapie i ruszanie dużym palcem u nogi).
Cytuj
+16społecznik2019-01-06 20:00#2
Aż miło patrzeć.
Żadnego rycerza kolumba skarżyskiej masonerii nie ma na zdjęciach
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29