18.01.2019 Ostatnia aktualizacja 12:59, 17.01.2019

TESCO zamknie oba markety w Skarżysku

Autor:
MB Foto: Google SV
Opublikowano: 10 Sty 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Przedstawiciele sieci handlowej TESCO poinformowali, że w najbliższym czasie zamknięte zostaną 32 nierentowne sklepy należące do sieci. Powyższe plany dotyczą również obu sklepów TESCO zlokalizowanych w Skarżysku-Kamiennej. 

Polska jest jedynym rynkiem w Europie, w którym Tesco zanotowało spadki sprzedaży w ostatnim kwartale. Tesco zdecydowało więc o zamknięciu 32 nierentownych sklepów w naszym kraju. – To część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu – możemy przeczyać w komunikacie firmy.

Na liście placówek przeznaczonych do zakmnięcia znalazły się dwa narkety sieci zlokalizowane w Skarżysku-Kamiennej - przy. ul. Spółdzielczej i przy al. J. Piłsudskiego.

TESCO w komunikacie prasowym nie podało, ile osób pracuje w poszczególnych placówkach planowanych do zakmnięcia. Zapewnia jednak o "odpowiednim wsparciu". Więcej informacji podaje za to NSZZ "Solidarność", która 10 stycznia otrzymała zawiadomienie od Tesco dotyczące zwolnień grupowych w związku z zamknięciem 32 sklepów. W świetle informacji przesłanych do zwiazków zawodowych zwolnienia mają objąć maksymalnie 1125 osób na stanowiskach podstawowych oraz maksymalnie 175 osób ze stanowisk sprawowania nadzoru nad pracownikami. Zwolnienia grupowe mają zostać przeprowadzone między 1 lutego a 31 marca tego roku.




Komentarze

-1suchedniowianin2019-01-17 07:19#20
Cytuję Elka41:
Dziwne uwagi. Żeby nie żałować sklepu. W mieście o tak fatalnym zarządzaniu jak Skarżysko każde miejsce pracy jest na wagę złota. Ostatnia kadencja to ucieczki inwestorów. Więcej miejsc pracy zlikwidowano (np. likwidacja szkół) niż pozyskano.

Coś mi się nie zgadza...przecież "miłościwie nam panujący", już drugą kadencję ściąga inwestorów do miasta. Zresztą "co róż" czytamy o nowych potencjalnych inwestycjach w mieście.
Cytuj
0terefere2019-01-14 17:00#19
Cytuję TescoFan:
Tesco zamyka sklepy ze względu na kondycję finansową spółki a nie dlatego że znajdują się w Skarżysku. Nie rozumiem krytyki w stronę miasta. W sumie nic na siłę. Może przez postawę " niektórych" mieszkańców jest jak jest......

Tesco owszem ze względu na kondycję finansową likwiduje ale te najmniej rentowne sklepy. Dlaczego najmniej rentowne są w akurat w Skarżysku? Polityka gospodarcza pana KK się kłania! Inni przedsiębiorcy płacący podatki w tym mieście również będą uciekać, bo podwyższanie podatków dla przedsiębiorców zaraz po ponownym objęciu stołeczka prezydenckiego aby starczyło na przyznane sobie maksymalne z możliwych wynagrodzenie!
Cytuj
0beatbox2019-01-14 16:21#18
Cytuję Jili:
Konrad ma ostatnią kadencję, aby Skarżysko doprowadzić do ostatecznej ruiny.


taaa , a potem przyjedzie miałkus lub inny nieudacznik z pisu na białym koniu i wszystkim da 100 milionów i samochód , żeby kazdy MOTŁOCH miał równy start !
Cytuj
-4Elka412019-01-12 19:06#17
Dziwne uwagi. Żeby nie żałować sklepu. W mieście o tak fatalnym zarządzaniu jak Skarżysko każde miejsce pracy jest na wagę złota. Ostatnia kadencja to ucieczki inwestorów. Więcej miejsc pracy zlikwidowano (np. likwidacja szkół) niż pozyskano. A potem pewien celebryta twierdził że dzięki niemu spadło bezrobocie :-D Więc szkoda że Tesco znika. I to dwie placówki. Zresztą każdy inwestor jest inteligentny i jak tylko zorientuje się o co w tym mieście chodzi to ucieka, widać gołym okiem. No ale szpan jest i wciskanie kitu że jest dobrze a jest największe dziadostwo w województwie.
Cytuj
-8Jili2019-01-12 17:31#16
Konrad ma ostatnią kadencję, aby Skarżysko doprowadzić do ostatecznej ruiny.
Cytuj
+11onzesko2019-01-12 12:12#15
Cytuję Marketowiec:
TESCO wam żal? Właściciela zagranicznego? A jak pan Zygmunt czy pani Adela (co od dziada pradziada związani z tą ziemią) zamykali swoje sklepy to żaden nie zapłakał tylko zadowolony bo kolejny market w mieście. Żenua

Popieram...jeszcze dobrze szyldu nie zdejmą...a już w ich miejsce wskoczy kolejna sieciówka..."natura nie znosi próżni"...tylko niech to przynajmniej będzie sieciówka płacąca w Polsce podatki...
Cytuj
+7Obywatel gorszego so2019-01-12 00:15#14
Cytuję omg:
KK ma taki udział w decyzjach o zamknięciu sklepów Tesco jak w ostatnich opadach śniegu ale PISowski motłoch musi mieć jakiegoś wroga, więc wszystko co złe w PL to "wina Tuska" a w SKU "wina Kroniga".

Może nie bezpośrednio jego, ale dla przypomnienia pierwsza sesja rady miasta i wzrost podatków dla przedsiębiorców za użytkowanie gruntów, do tego durne tłumaczenie, że to dlatego, że PiS podnosi opłaty za prąd. Więc zanim Adasiu zaczniesz bronić swojego pryncypala zapoznaj się z faktami. Wszystko ma wpływ na gospodarkę a szczególnie podatki. Nie pozdrawiam
Cytuj
+2omg2019-01-11 13:43#13
KK ma taki udział w decyzjach o zamknięciu sklepów Tesco jak w ostatnich opadach śniegu ale PISowski motłoch musi mieć jakiegoś wroga, więc wszystko co złe w PL to "wina Tuska" a w SKU "wina Kroniga".
Cytuj
-2Vanna Ly2019-01-11 09:25#12
Dajecie mnie te Teska za złotówkę!!! Mam doświadczenie w tych sprawach. Pomożecie to i ludzie pomogą!!!
Cytuj
+18Rety2019-01-11 07:33#11
Czyżby pierwsze efekty zakazu handlu w niedzielę? Pracownicy niech podziękują Solidarności i dojnej zmianie :D
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29