24.04.2018 Ostatnia aktualizacja 19:31, 23.04.2018

Wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kolizja na krajowej "siódemce"

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 28 Mar 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji drogowej, do której doszło w środę około godziny 9 na skrzyżowaniu ulicy Paryskiej z drogą krajową numer 7 w Skarżysku-Kamiennej. Nikt nie został poszkodowany.

Jak udało nam się ustalić- kierowca forda mondeo, który jechał od strony Kielc wykonując manewr skrętu w lewo (na skrzyżowaniu) nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki peugeot, który jechał od strony Radomia. Kierowcom obu pojazdów nic się nie stało.

Od poniedziałku w tym miejscu działa sygnalizacja świetlna. 

Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej.


Komentarze

+2Un2018-03-29 12:46#9
pawelek to mają światła do tego, że niektórzy uważają, że światła rozwiążą problem wypadków "baranie", a jak widać tak nie jest. Na potwierdzenie moich słów powiem, że dosłownie 10 min temu jechałem od strony ul Paryskiej i już na moim zielonym (całe szczęście, że nie wjechałem od razu bo bym tego komentarza już chybanie dodał) przejechał od strony Kielc tir na swoim czerwonym z prędkością dużo za dużą. Także uważajcie bo nawet mimo świateł nie można czuć się tam do końca bezpiecznie!
Cytuj
0Pawełek782018-03-29 07:52#8
Cytuję Un:
Jak widać idiotom to i światła nie pomogą.

Nie rozumiem dlaczego "Un" piszesz na temat świateł?
Co one do tego mają ?
Sygnalizacja pokazywała zielone światło dla jednego jak i drugiego auta.
Trzeba czasami zastanowić się jak mogła wyglądać ta sytuacja ze strony kierujących a nie walić takie bzdury.
Choć i tak wiadomo, że za takim jednym baranem pójdzie całe stado. I zaczną się teorie, których nie da się czytać.
Nie pozdrawiam gorąco.
Cytuj
+1Bo.leslaw2018-03-28 18:45#7
A może rondo ? Heheh :>
Cytuj
+7Jo_LantA2018-03-28 18:20#6
Cytuję KILIMEK:
i co pomogła sygnalizacja? na Paryskiej widocznie tak jest, że zawsze moja racja nawet jak skręcam w lewo ważniejsza od kodeksu bo... moja... nieważny cały ruch na jednej z ważniejszych DK na linii północ -> południe. Cyt: "Na tak obciążonym odcinku nie wiem, czy ustawienie świateł byłoby panaceum na wszystko (może się okazać, że światła ułatwią włączanie się do ruchu, ale spowodują np. gigantyczne korki na drodze krajowej)" - Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad.

Panie,
trzeci dzień działają światła i trzeci dzień straszysz wszystkich korkami... daj już spokój. Jak widać na zdjęciach nie stoją w korkach żadne auta na S7.
Poza tym tak jak jest paru idiotów, którym ani znaki, ani światła nie "przeszkadzają" , tak tez jest paru takich, co straszą korkami w tym miejscu. Nawet jak się od czasu do czasu stanie w takim korku, to świat się przecież nie zawali.... gdzie wam się śpieszy? czyżby znowu moja sprawa była bardziej mojsza niż tych, którzy byli za ustawieniem tymczasowych świateł?
Cytuj
+4beka z malkontentów2018-03-28 17:28#5
Zrzucanie winy za wszystkie kolizje w promieniu kilometra od skrzyżowania z Paryską na nową sygnalizację. Czas start!
Cytuj
+14PaulinaA2018-03-28 16:07#4
A co światła mają w tym przypadku do rzeczy? Kierowca wymusił skręcając w lewo, nawet mając zielone światło.
Cytuj
+3Stan41262018-03-28 14:54#3
...to się wyklepie...
Cytuj
-18KILIMEK2018-03-28 11:57#2
i co pomogła sygnalizacja? na Paryskiej widocznie tak jest, że zawsze moja racja nawet jak skręcam w lewo ważniejsza od kodeksu bo... moja... nieważny cały ruch na jednej z ważniejszych DK na linii północ -> południe. Cyt: "Na tak obciążonym odcinku nie wiem, czy ustawienie świateł byłoby panaceum na wszystko (może się okazać, że światła ułatwią włączanie się do ruchu, ale spowodują np. gigantyczne korki na drodze krajowej)" - Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad.
Cytuj
+19Un2018-03-28 10:42#1
Jak widać idiotom to i światła nie pomogą.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Koncert Laureatów XXXVI Konkursu Młodych Pian…

Opublikowano: 23.04.2018 19:25