18.01.2019 Ostatnia aktualizacja 12:59, 17.01.2019

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”- ewaluacyjna debata społeczna

Autor:
ASł, Foto: KPP Skarżysko
Opublikowano: 09 Maj 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
We wtorek w Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku - Kamiennej odbyła się ewaluacyjna debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”. W jej trakcie zaprezentowano stopień realizacji wniosków z ubiegłorocznej debaty społecznej, osiągniętych rezultatów oraz sposobu realizacji postulatów zgłoszonych przez społeczeństwo. Celem debaty było również zdiagnozowanie aktualnych potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności w obszarze bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, samorządowcy z terenu powiatu skarżyskiego, przedstawiciele podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa, przedstawiciele Wspólnot Mieszkaniowych i Rad Osiedlowych oraz lokalna społeczność. W debacie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Spotkanie oficjalnie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku -Kamiennej insp. Tomasz Śliwiński, który na wstępie przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił ramowy przebieg spotkania. Następnie pełniący obowiązki na stanowisku Kierownika Rewiru Dzielnicowych asp. Damian Szwagierek omówił czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jak się nią posługiwać. Wyświetlono policyjny wideoblog dotyczący tej tematyki.  W dalszej kolejności podkom. Anna Sławińska przedstawiła prezentację dotyczącą realizacji postulatów zgłoszonych przez społeczeństwo podczas debaty powiatowej w 2017 roku oraz zaprezentowała działalność profilaktyczną skierowaną do mieszkańców. Następnie głos zabrał pan Robert Pajek Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta w Skarżysku -Kamiennej, który przedstawił sposób realizacji zgłaszanych postulatów w 2017 roku dotyczący dzików na osiedlu Bzinek oraz działalności strzelnicy  w rejonie Bernatki w Skarżysku-Kamiennej.

W dalszej kolejności szef skarżyskich policjantów przedstawił stan zagrożenia przestępczością na terenie powiatu skarżyskiego za rok 2017 w odniesieniu do lat poprzednich. Punktem zasadniczym debaty była dyskusja z uczestnikami spotkania. Mieszkańcy powiatu skarżyskiego odnieśli się pozytywnie do realizacji wniosków z debaty z 2017 oraz wskazywali kolejne obszary wymagające pracy skarżyskiej policji. Niewątpliwie wnioskiem z debaty społecznej jest zgodność jej uczestników, co do konieczności prowadzenia działań profilaktycznych skierowanych do różnej grupy odbiorców i współpraca na tej płaszczyźnie wielu podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w powiecie. Na podstawie przekazanych spostrzeżeń zostaną wypracowane kolejne wnioski i przedsięwzięcia do realizacji.

Debatę podsumował Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej insp. Tomasz Śliwiński dziękując wszystkim za przybycie i aktywne włączenie się w dyskusję. Zapewnił, że wobec zgłaszanych na dzisiejszym spotkaniu problemów i zagrożeń, będą prowadzone działania zmierzające do poprawy stanu bezpieczeństwa we wskazanych miejscach.

Na zakończenie, uczestnicy wypełnili anonimowa ankietę, wskazując uwagi i opinie odnośnie debaty oraz tematy które ich zdaniem powinny być poruszane na kolejnych spotkaniach.


Komentarze

0Tru2018-05-10 09:43#3
Następne spotkanie o niczym i wszystkim. Taka nasiadówka na hemoroidy.
Jednocześnie zastanawiam się, ilu policjantów, (tych prawdziwych) trzeba było odciągać od swoich obowiązków, by przygotowali to towarzyskie spotkanie.
Czysty PR i przekazanie informacji dla samorządów, by sypnęły ewentualnie groszem tak jak i Straży Pożarnej np. przy zakupie radiowozu.
Cytuj
+5kierownica2018-05-09 21:18#2
@Bodbor
bo to nie jest spotkanie dla Ciebie, dla mnie i innych mieszkańców. To jest spotkanie dla urzędasów by sobie pogdybali co można usprawnić. Wszak często jeżdżą swoimi autami po niebezpiecznym Skarżysku.
Przyszedłbyś na takie spotkanie, zaczął zadawać niewygodne pytania, wskazywać miejsca gdzie urzędasy musiałby się wybrać, etc. Po co im to? Nie lepiej przy kawce pooglądać piękne grafiki na rzutniku?
Cytuj
+6Bodbor2018-05-09 16:02#1
Mam pytanie do czytających ten artykuł, czy ktoś widział, że takie spotkanie odbędzie się? Już nie pierwszy raz czytam o różnych spotkaniach ale przeważnie tylko relacje o spotkaniu odbytym. Może nieuważnie czytam, jeśli tak to proszę o podpowiedź gdzie takie informacje są podawane.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29

Komentarzy: 1

Kłopot z kolejnym kolejowym przetargiem? Tym …

Opublikowano: 17.01.2019 10:03

Komentarzy: 6

Wyślą Światełko do Nieba

Opublikowano: 17.01.2019 09:23

Komentarzy: 0

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

Opublikowano: 16.01.2019 18:58

Komentarzy: 0

Miasto zmodernizuje oświetlenie uliczne dzięk…

Opublikowano: 16.01.2019 14:13

Komentarzy: 7

Podzielił los koleżanki - ciąg dalszy sprawy …

Opublikowano: 16.01.2019 13:33

Komentarzy: 0

Oliwia Fornal wicemistrzynią Polski Karate Sh…

Opublikowano: 15.01.2019 19:27

Komentarzy: 0

Czwarta kolejka Amatorskiej Ligi Koszykówki

Opublikowano: 15.01.2019 17:02

Komentarzy: 0

Wesprzyj zbiórkę na ponowne uruchomienie Wypo…

Opublikowano: 15.01.2019 13:34

Komentarzy: 0

Młodzież z ZSP nr 1 po raz szósty na "bi…

Opublikowano: 14.01.2019 23:49

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum