18.01.2019 Ostatnia aktualizacja 12:59, 17.01.2019

Śmiertelne potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych

Autor:
MB
Opublikowano: 03 Sty 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Do tragicznego w skutkach potrącenia pieszej doszło w czwartek około godziny 7.30 na Alei Niepodległości w Skarżysku-Kamiennej. Taksówkarz potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 60-letnią kobietę, która po przewiezieniu do szpitala zmarła.

44-letni kierowca toyoty był trzeźwy. Na razie nie wiadomo jak doszło do tego zdarzenia. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Skarżysku-Kamiennej.


Komentarze

0Huawei Y6 20172019-01-07 23:25#20
Czy w naszym mieście jest ktoś odpowiedzialny za konserwację świateł na skrzyżowaniach,otóż na skrzyżowaniu przy Lidlu na przejściu dla pieszych nie dość .że żarówki od przeszło miesiąca są spalone to klosze są tak brudne ,że gdyby żarówki były dobre to i tak by nie było nic widać.No i gdzie tu mówić o bezpieczeństwie.Skarżysko 24 proszę zainterweniować u odpowiednich służb.
Cytuj
+1LuLu2019-01-06 11:53#19
Kiedyś mądry człowiek napisał
Stanisław Lem: Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.
To do piszących tu, co wszystko wiedzą i wszystkie rozumy pozjadali.
Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej.
Cytuj
+4Pogrążona w żałobie2019-01-05 23:28#18
Chciałam zaznaczyć że to nie było wtargnięcie .Zmarła schodziła z pasów .Była zawsze ostrożna i patrzyła dwa razy zanim weszła na pasy. Tłumaczenie i zwalanie winny brak słów . Usprawiedliwianie sprawcy doświadczonego kierowcy który znał każda drogę, wiedział gdzie są pasy ,przyjeżdżał nie raz tą drogą. Poniesie konsekwencje swojego czynu.
Cytuj
+3JerzyW2019-01-04 22:34#17
Tragedia dla jednych i drugich. Ale może potrosze i Naszej Policji??? To nowe BMW może po ulicach miasta by pośmigało i wyłapało kilku niesfornych pogromców dróg w Naszym mieście pewnie by się mocno zdziwiło paru.
Cytuj
-1MRF2019-01-04 17:49#16
Jestem za CAŁKOWITYM ZNIESIENIEM - jakiegokolwiek - PIERSZEŃSTWA pieszych na przejściach. Pieszy nie ma żadnych szans w starciu z samochodem - nawet gdy ma pierwszeństwo. Żadnych.
Cytuj
0ceded2019-01-04 15:37#15
a to nie jest Toyka Previa?
Cytuj
+8sfora_dzikow2019-01-04 14:03#14
A ja chciałbym, aby Policja podała po śledztwie:
- Ile jechał kierowca (z pomiarów).
- ile wynosiła droga hamowania przy tej prędkości
- w co (jakiego koloru) ubrana była kobieta
- czy kobieta miała jakikolwiek odblask / jasny element ubrania?
- jaka była pogoda o konkretnej godzinie (deszcz, śnieg, gołoledź).

Kierowcy nie są święci, ale w większości pieszych nie widać !!! przejścia są słabo oświetlone.
Możemy sobie pisać i apelować.
Mój dziadek natomiast zawsze mawiał: Co jest twardsze kolano czy blacha?
Więc nawet jak masz rację i nawet jak kierowca jedzie za szybko to myśl za niego, poczekaj 2 razy i załóż coś jasnego / odblask. I ŻYJ zamiast próbować naprawić świat i kierowców!!!!!!!!!!
Cytuj
+6Monik2019-01-04 09:33#13
Wychowałam się nieopodal tego przejścia i śmiem twierdzić, że taka smutna historia mogła przydarzyć się choćby najbardziej ostrożnemu pieszemu. Od świateł do dworca jest prosty odcinek drogi, wzdłuż ulicy, a więc i przy przejsciach, sa drzewa, które uniemożliwiają rozglądanie się, przy tym przejściu krawężnik ma chyba ze 30 cm wysokości, a asfalt jest pofałdowany jak karpatka, więc przejście pewnym krokiem jest nie możliwe. Być może dlatego upadały wszelkie inicjatywy po tej stronie ulicy, bo jedyne bezpieczne przejscie jest na światłach i przy dworcu (w miarę).
Cytuj
+1bezogródek2019-01-04 09:18#12
Jechał za szybko,jest tam ograniczenie do 40,przy tej prędkości i zachowanej ostrożności mógł jej nie zabić,może uderzyć ,a nawet coś uszkodzić natomiast nie zabić.Obrażenia musiały być obszerne,co było spowodowane nadmierną prędkością przy uderzeniu w pieszą.Stan nawierzchni,wzmożony ruch pieszych z dworca i ograniczona widoczność to powód ograniczenia tam prędkości.Tak się niestety kończy brawurowa jazda zimą.Przestroga dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy w mieście,zwłaszcza nieprzystosowanymi do tego samochodami.
Cytuj
+5papa2019-01-04 07:30#11
Jeśli to Toyota Corolla (nowszy model 0 koloru grafit/ciemna zieleń) ze specyficznymi ledami z przodu to również mogę potwierdzić że kierowca/taryfiarz to typowy pirat drogowy. Mieszkam na Niepodległości i bardzo często w godzinach kiedy ruch jest mniejszy tj. 21-23 zapieprza on ponad 90km/h lub lepiej, wyprzeda na przejściach dla pieszych. Takim powinno się dożywotnio zabierać prawo jazdy.
Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29