17.12.2017 Ostatnia aktualizacja 12:53, 17.12.2017
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

Doniesienie ws. S7 koło Skarżyska. Doszło do złamania prawa?

Autor:
M.Sztandera (Gazeta Wyborcza)
Opublikowano: 23 Lis 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Przegląd prasy
Obrońcy przyrody złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie budowy S7 koło Skarżyska-Kamiennej. Ich zdaniem mogło dojść do przestępstwa podczas przygotowywania nowej dokumentacji. - To może być podstawa do uchylenia decyzji - twierdzi Radosław Ślusarczyk.

Wojewoda świętokrzyska kilka dni temu wydała zgodę na realizację inwestycji drogowej dla węzła Skarżysko-Północ, czyli najbardziej kontrowersyjnego fragmentu „siódemki” koło Skarżyska (...) Okazuje się, że Pracownia złożyła w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury Warszawa-Mokotów. Ma ono polegać na poświadczeniu nieprawdy w uzupełnieniu raportu środowiskowego wykonanego na zlecenie GDDKiA, który był jedną z podstaw wydania nowego ZRID przez wojewodę.

Zdaniem Pracowni autor dokumentu nieprawidłowo opisał kondycję czarcikęsa łąkowego, czyli rośliny żywicielskiej dla będącego pod ochroną motyla przeplatka aurinia. Rośliny przesadzono z przyszłego placu budowy na działkę zastępczą. Zdaniem autora raportu przyjęły się w nowym miejscu i dzięki temu z sukcesem przeniesiono też chronione motyle. Zaznaczył również, że na terenie przyszłego placu budowy nie występują chronione gatunki roślin oraz motyli (...)

Czytaj więcej >




Komentarze

+9Staszek_B2017-11-25 18:22#23
Cytuję mieszkaniec:
A ja po raz kolejny wystepuję z prośbą do adminów skarzysko24 z prośbą o zamieszczenie (nawet tu - jako aktualizacja) II wariantu przeprowadzenia obwodnicy, tego któremu eko dali zielone światło. Albo prosze kogoś o wskazanie miejsca gdzie go szukać. Od lat toczy się batalia w której co jakiś czas wypływa info że ekolodzy wyrazili się pozytywnie nt tego drugiego wariantu drogi a GDDKiA uparcie trzyma się tego niedobrego. Gdzie szukać tych planów?

Ślusarczyk zaproponował takie miejsce na obwodnicę gdzie prawdopodobnie są działki, na których po wykupie przez gddkia zarobi on lub ktoś inny, kto ma zarobić. Jest wiele ważniejszych spraw w całym kraju z którymi prawdziwy ekolog może walczyć, a on się uczepił tej inwestycji jak przysłowiowe g..no buta. Tak czy siak, darmo tego nie robi, w ideowców już nie wierzę. Wystaczy odwiedzić stronę tej jego "pracowni" gdzie dokładnie widać, że chodzi im głównie o kasę.
Cytuj
-6mieszkaniec2017-11-25 12:28#22
A ja po raz kolejny wystepuję z prośbą do adminów skarzysko24 z prośbą o zamieszczenie (nawet tu - jako aktualizacja) II wariantu przeprowadzenia obwodnicy, tego któremu eko dali zielone światło. Albo prosze kogoś o wskazanie miejsca gdzie go szukać. Od lat toczy się batalia w której co jakiś czas wypływa info że ekolodzy wyrazili się pozytywnie nt tego drugiego wariantu drogi a GDDKiA uparcie trzyma się tego niedobrego. Gdzie szukać tych planów?
Cytuj
+8Hwy2017-11-25 08:21#21
W wypadku tej organizacji wskazana jest inwigilacja przez odpowiednie służby w celu prześwietlenia w kierunku źródeł finansowania, sposobu działań i kontaktów.

Śledztwo w kierunku działań na szkodę lokalnej społeczności i Państwa.
Cytuj
+2Ijon_Tichy2017-11-25 00:10#20
Cytuję Księżycowy SkaKam:
Czemu ci ekolodzy o ile istnieją a nie są to jakieś podstawione pionki nie zajmią się bestialstwem i pastwieniem nad naszymi lasami jakie robią zielone ludki z nadleśnictwa. Ciekaw jestem na co idą te drzewa ścięte i kto tak naprawdę bierze za nie kasę.

Lasy Państwowe po prostu handlują drewnem i tyle. To jest de facto przedsiębiorstwo, lasy to uprawy, a drewno to plon na sprzedaż i źródło przychodów. A czy są przy okazji jakieś wałki kręcone - nie mam pojęcia, ale skoro to państwowy podmiot, to prawdopodobnie trochę takich przypadków było. :-)
Cytuj
+1Ijon_Tichy2017-11-25 00:00#19
Cytuję Powiatowiec:
Naszła mnie jeszcze jedna refleksja. Myślę, że mieszkańcy Skarżyska powinniśmy złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa przez Pracownię. Myślę, że prokuratura powinna zbadać w jakim celu ta inwestycja jest tak blokowana i kto pociąga za sznurki z 2-go szeregu.

Rozumiem frustrację, ale na jakie paragrafy konkretnie chcesz się powołać? Wątpię żeby można było w ten sposób wyeliminować tę swołocz. A swoją drogą, jak prokuratorowi nie podstawisz pod nos konkretnego paragrafu to może być niezbyt chętny żeby takowego szukać.

I jeszcze uwaga ogólna do tematu - "a nie mówiłem"...
Cytuj
+1Gbur_12017-11-24 23:51#18
Czym jest życie ludzkie w porównaniu z jakimś motylem przeplatkiem????
Cytuj
+4Księżycowy SkaKam2017-11-24 19:55#17
Cytuję ToJa:
Ekolodzy? Niech się zainteresują ciągłą wycinką drzew w naszych lasach. Zdrowych, dorodnych z głębi lasów. Biegam po tych lasach i widzę jakie drzewa wycinają. Rozumiem że czasami trzeba ale chyba już trzy lata ten proceder trwa. Czy to w celach zdrowotnych? Tu ich nie ma bo i po co? Kto im zrefunduje poświęcony czas? Stacje paliw? Może ja?

Popieram w stu procentach, każdy las otaczający Skarżysko jest zniszczony ciągłymi wycinkami pięknych dorodnych drzew. Wiem bo podczas tegorocznego wysypu grzybów schodziłem się po lasach trochę zwłaszcza w okolicach cmentarza partyzanckiego na Książęcym i w lesie za szpitalem w stronę Książęcego. Czemu ci ekolodzy o ile istnieją a nie są to jakieś podstawione pionki nie zajmią się bestialstwem i pastwieniem nad naszymi lasami jakie robią zielone ludki z nadleśnictwa. Ciekaw jestem na co idą te drzewa ścięte i kto tak naprawdę bierze za nie kasę. Zwykły człowiek weźmie konar drzewa i przyniesie na podwórze to jak go za to złapią ma sprawy w sądach i mandaty, tutaj- cicho sza - tony drzew wywożą, a niby lasy są publiczne to czemu obywatel nie może wziąć z lasu drzewa ile chce a zielone ludki ile zetną tyle wezmą, sprzedadzą a jak nie to dzielą to między siebie i tylko widać na ich podwórkach góry drzewa i to nie byle jakiego, dębu, buka, graba.. A na tym odcinku starej siódemki co rusz to wypadki, przy Paryskiej, na Pogorzałym no i na Książęcym. Życzyłbym sobie aby pani Wojewoda olała śpiewki tych pseudoli i pozwoliła robić budowlańcom tą drogę. Ludzie bądźmy poważni, CZARCIKĘS.. PRZEPLATEK..? może czarna dziura i nap*etek.:) Pozdrawiam z wiarą że ta droga powstanie, pomimo iż tak bardzo komuś przeszkadza
Cytuj
+6deda2017-11-24 10:49#16
To wszystko jest wina prezydenta, że nie złożył jeszcze doniesienia do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa czyli działaniu na szkodę miasta. Odpowiednie służby powinny się już dawno za to wziąć i dopytać się kto płaci temu pajacowi. Ja sam osobiście bym sobie w odpowiedni sposób porozmawiał.
Cytuj
+25Powiatowiec2017-11-24 08:21#15
Naszła mnie jeszcze jedna refleksja. Myślę, że mieszkańcy Skarżyska powinniśmy złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa przez Pracownię. Myślę, że prokuratura powinna zbadać w jakim celu ta inwestycja jest tak blokowana i kto pociąga za sznurki z 2-go szeregu.
Cytuj
+13ToJa2017-11-24 07:51#14
Ekolodzy? Niech się zainteresują ciągłą wycinką drzew w naszych lasach. Zdrowych, dorodnych z głębi lasów. Biegam po tych lasach i widzę jakie drzewa wycinają. Rozumiem że czasami trzeba ale chyba już trzy lata ten proceder trwa. Czy to w celach zdrowotnych? Tu ich nie ma bo i po co? Kto im zrefunduje poświęcony czas? Stacje paliw? Może ja?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3

Ostatnio opublikowane

Wigilia Skarżyskiego Klubu Sportów Walki

Opublikowano: 17.12.2017 13:53