Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Porażka Granatu z Radomiakiem Radom w pierwszym sparingu

. Piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej III ligi małopolsko - świętokrzyskiej, rywalem podopiecznych trenera Ireneusza Pietrzykowskiego  był drugoligowy Radomiak Radom, spotkanie zakończyło się zwycięstwem radomian 3:1.

Pierwszy zaplanowany na 31 stycznia sparing z drugoligową Siarką Tarnobrzeg nie doszedł do skutu z powodu złego stanu boiska w Ożarowie, gdzie spotkanie miało być rozegrane. W środę 5 lutego podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego zmierzyli się z Radomiakiem Radom.

Piłkarze Granatu Skarżysko przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli 7 stycznia 2014, do tej pory pracowali głównie nad siłą i kondycją, dzisiaj na sztucznym boisku w Radomiu  przy ulicy Rapackiego po raz pierwszy w tym roku rozegrali spotkanie kontrolne, rywalem był radomski Radomiak.

Po pierwszej połowie spotkania gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Marcina Orłowskiego w 34 minucie. W 54 minucie Radomiak podwyższył na 2:0 po trafieniu Damiana Szewczyka, cztery minuty później Granat strzelił bramkę kontaktową ,strzelcem bramki był  Emil Lurzyński - testowany zawodnik (zawodnik Politechniki Kielce, występujący także w świętokrzyskiej drugiej lidze futsalu w barwach EBS Kielce.  W 79 minucie Granat traci trzecią bramkę  po uderzeniu głową Szymona Stanisławskiego. Granat Skarżysko w swoim pierwszym meczu sparingowym przegrywa z Radomiakiem Radom 1:3.

Z powodu kontuzji w sparingu nie zagrali Marcin Kołodziejczyk i Mateusz Fryc

Na chwilę obecną przeciwnik był  lepszy od Nas, widać było różnicę umiejętności oraz lepszą kulturę gry, w pierwszej połowie zagraliśmy lepiej, , na ten moment w jakim jesteśmy wynik nie jest najważniejszy, na zwycięstwa jeszcze przyjdzie czas - mówi trener Pietrzykowski.

W sobotę 8 lutego Granat zmierzy się z Wiarną Małogoszcz, spotkanie odbędzie się na sztucznym boisku w Kielcach  przy ul.Ściegiennego o godzinie 10.00

Radomiak Radom - Granat Skarżysko 3:1 (1:0)

1:0 Marcin Orłowski - '34
2:0 Damian Szewczyk - '54
2:1 Emil Lurzyński - '58
3:1 Szymon Stanisławski - 79

Granat: Majcherczyk – Duda, Gębura, Stawczyk, Łatkowski – Ryński, Mianowany, Jagodziński, Gajos – Dziubek, Bochniak oraz Borgensztajn, Gieroń, Chrzanowski, Basąg, Styczyński, W. Nowocień, Piotr Markowicz, Malinowski, Piotrowicz, Wójtowicz, Paweł  Markowicz, Lurzyński, Kidoń, K. Nowocień.