Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Zwycięstwo Granatu z rezerwami Wisły Kraków

. W niedzielę 31 sierpnia w ramach 6 kolejki spotkań III ligi małopolsko - świętokrzyskiej  Granat Skarżysko podejmował na własnym  stadionie rezerwy Wisły Kraków, spotkanie zakończyło się zwycięstwem trójkolorowych 1:0, bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Mateusz Fryc w 80 minucie spotkania.

W szóstej kolejce spotkań na rejowski stadion przyjechały rezerwy Wisły Kraków, w  drużynie Białej Gwiazdy wystąpiło kilku zawodników, którzy znajdują się w kadrze pierwszego zespołu czyli Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Piotr Żemło, Przemysław Lech, Lukas Guedes, Kamil Kuczak, Tomasz Zając.

Trener Ireneusz Pietrzykowski w dzisiejszym spotkaniu nie mógł skorzystać z Damiana Chrzanowskiego oraz Adama Imieli, którzy leczą drobne urazy, w zespole Granatu zadebiutował Damian Wolski, który wystąpił od pierwszych minut spotkania. Na ławce rezerwowych pojawił się Marcin Kołodziejczyk, nie zagrał ani minuty, ale powoli szykuje się do gry.

Spotkanie lidera z wiceliderem mogło się podobać licznie zebranej publiczności, obie drużyny stworzyło kilka ładnych akcji, które mogły zakończyć się bramkami. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 8 minucie, po błędzie skarżyskiej defensywy Kamil Kuczak znalazł się sam na sam z Michalskim, na szczęście trafił prosto w bramkarza  Granatu. W 15 minucie ponownie Kuczak zagroził bramce gospodarzy, jego strzał pod poprzeczkę w ostatniej chwili obronił Michalski. W 19 minucie gospodarze mieli dobrą okazję do strzelenia bramki, ale strzał z rzutu wolnego  z 17 metrów Janek Kowalski przeniósł wysoko nad poprzeczką.

W 28 minucie Przemysław Kupczyk zagrał w pole karne do Bartosza Gębury, jednak w porę uprzedzili go obrońcy Wisły. W 44 minucie Granat miał najlepszą okazję do strzelenia bramki, Ostrowski idealnie  przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko, jednak w sobie tylko wiadomy sposób Bieszczad wybił  piłkę na rzut rożny. Do przerwy bez bramek.

Początek drugiej połowy to lekka przewaga gospodarzy, jednak akcji bramkowych było jak na lekarstwo, dopiero w 64 minucie mocniej zabiły serca kibiców, Kowalski wbiegł w pole karne podał wzdłuż linii bramkowej, ale mając tylko przed sobą bramkę z piłką minęli się kolejno Malinowski i Smolarczyk. W 66 minucie na boisku pojawił się Mateusz Fryc, który zmienił Bartosza Malinowskiego, dwie minuty później mógł wpisać się na listę strzelców, ale będąc sam na sam z Bieszczadem strzelił prosto w niego.

W 70 minucie Tomasz Zając próbował zaskoczyć Michalskiego bezpośrednio z rzutu rożnego, ale skutecznie interweniował golkiper Granatu. W 80 minucie gospodarze objęli prowadzenie, Mateusz Fryc ponownie znalazł się oko w oko z Bieszczadem, tym razem górą był zawodnik gospodarzy, który strzałem w prawy róg trafił do bramki Wisły. W 86 minucie Matusz Dziubek groźnie strzelił głową, ale tylko obok słupka. W końcówce spotkania Wisła rzuciła się do ataków, chcąc odrobić jednobramkową stratę, w 88 minucie byli blisko zdobycia bramki po rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym piłka i centymetry minęła słupek.

Granat Skarżysko w meczu na szczycie pokonuje rezerwy Wisły Kraków i nad pozostaje liderem III ligi małopolsko - świętokrzyskiej.

W przerwie spotkania odbyła się miał uroczystość, młodzi piłkarze Granatu Skarżysko uczący się na co dzień w klasach sportowych o profilu piłki nożnej  przy ZSP Nr 1 w Skarżysku - Kamiennej  odebrali z rąk swoich trenerów Dariusza Kasprzyka i Arkadiusza Snopka nowe koszulki, które były podziękowaniem za sukcesy w Turnieju Coca Cola Cup 2014. Przypomnijmy, piłkarze Granatu zwyciężyli finały wojewódzkie  oraz uczestniczyli w Wielkim Finale Turnieju Coca Cola w Gdyni gdzie rywalizowali w stawce 16 najlepszych zespołów z całego kraju.

W 7 kolejce spotkań Granat zmierzy się na własnym stadionie z Poroninem Poroniec, spotkanie odbędzie się 7 września o godzinie 16.00