Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Pierwsza porażka Granatu w tym sezonie

W środę 17 września piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali awansem mecz 10 kolejki III ligi małopolsko - świętokrzyskiej z Czarnymi Połaniec, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czarnych 2:1, była to pierwsza porażka Granatu w tym sezonie.

Spotkanie z Czarnymi Połaniec miało odbyć się 28 września w Skarżysko, zostało jednak przełożone na dzień dzisiejszy, mecz rozegrano w Połańcu. Drużyna Czarnych Połaniec to beniaminek, który  bardzo dobrze radzi sobie na trzecioligowych boiskach, w siedmiu spotkaniach zdobyli 14 punktów, Granat do tej pory był drużyną bez porażki, niestety po dzisiejszym spotkaniu to zespół Czarnych dopisał trzy punkty do dorobku punktowego, Granat doznał pierwszej porażki w tym sezonie przegrywając 2:1.

Piłkarze Granatu mecz z Czarnymi Połaniec nie zaliczą do udanych, mimo walki i zaangażowania musieli uznać wyższość rywali, spotkanie było wyrównane,  o wyniku zadecydowały błędy w obronie. W 10 minucie pierwsza groźna sytuacja gospodarzy, Karzępa  dostał podanie na 8 metr, jednak uderzył zbyt lekko aby pokonać Michalskiego, w 28 minucie Wolan strzelał głową, ale skutecznie interweniował bramkarz Granatu. W 30 minucie Marcin Kołodziejczyk dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego , o piłki najwyższej wyskoczył Styczyński,ale jego strzał głową poszybował na poprzeczką.

W 35 minucie gospodarze objęli prowadzenie,  akcję całego zespołu skutecznie zakończył Piotr Mazurkiewicz, który uderzeniem z pierwszej piłki z około 11 metrów pokonał Michalskiego. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem Czarnych w 45 minucie Granat strzela bramkę do szatni,  Jan Kowalski  wykorzystał niezdecydowanie obrońców gospodarzy i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Bartłomieja Dydo strzałem w długi róg.

W drugiej połowie Granat próbował więcej atakować, byli więcej przy piłce, mimo to nie stwarzali zbyt wielu sytuacji do strzelenia bramek,  w 60 minucie Mateusz Fryc próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, jednak piłka trafia wysoko nad poprzeczką, w odpowiedzi bardzo groźna akcja Czarnych, Korzępa wbiegł w pole karne i mając tylko przed sobą Michalskiego strzelił zbyt lekko aby go zaskoczyć, w 75 minucie ponownie Korzępa próbował zaskoczyć golkipera Granatu, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką.

W 80 minucie gospodarze obejmują ponownie prowadzenie, dośrodkowanie Piotra Ferensa w pole karne trafia na głowę Piotra Obierka, który pewnie pokonuje Michalskiego, trzeba jednak dodać, że cała akcja rozpoczęła się od autu, który powinien być przyznany Granatowi. W 84 minucie, za krytykowanie decyzji sędziego Łukasza Ubożaka, na trybuny został odesłany trener  Ireneusz Pietrzykowski. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, Granat przegrywa z Czarnymi Połaniec 2:1.

W niedzielę w ramach 9 kolejki III ligi Granat podejmował będzie na własnym stadionie Poprad Muszynę, początek spotkania o godzinie 15.00

Ireneusz Pietrzykowski-trener Granatu Skarżysko

Czarni Połaniec - Granat Skarżysko 2:1 (1:1)

1:0 Piotr Mazurkiewicz '35
1:1 Jan Kowalski '45
2:1 Piotr Obierak '80

Czarni: Dydo - Krępa  ('67 Materkowski ), Pydych Witek ('50 Ferens ), Korona - Obierak, Łękawski ('85 Meczek), Mazurkiewicz('61 Cisło), Cecot - Korzępa , Wolan

Granat: P. Michalski   - Chrzanowski , Gębura , Styczyński , Ostrowski  ('46  Dziubek) - B. Michalski, Mianowany ('67 Sala), Kołodziejczyk 6 ('77 Imiela .), Smolarczyk  - Kowalski  ('59  Malinowski ), Fryc

żk: Pydych (Czarni)  -  Malinowski, Chrzanowski, Fryc (Granat)

Sędziował: Łukasz Ubożak (Kielce)