Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Pewne zwycięstwo MKS Gali z Salosem Cortile Kielce

. Siatkarki MKS Gali Skarżysko rozegrały piątą kolejkę spotkań Świętokrzyskiej Ligi Kadetek, w czwartek 30 października podejmowały na własnym parkiecie drużynę Salos Cortile Kielce, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gali 3:1 (25:15, 19:25,25:12, 25:17)

MKS Gala Skarżysko odniosła czwarte zwycięstwo w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Kadetek, podopieczne trenera Grzegorza Jaszewskiego zmierzyły się z drugą drużyną w tabeli Salos Cortile Kielce.

Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się zwycięstwem gospodyń 25:15, w drugim secie nie poszło już tak łatwo jak w pierwszym, rywalki dobrze zaczęły prowadząc 2:0, od remisu 3:3 zawodniczki Gali zaczęły  popełniać własne błędy co spowodowało, że Salos prowadził już 10:5, jednak chwilę później na tablicy wyników widniał wynik remisowy 13:13
, niestety od stanu 14:14 ponownie punkty zaczęły zdobywać zawodniczki z Kielc, prowadziły 17:14,21:17, przewagi tej nie straciły do końca seta i wygrały 25:19 doprowadzając do remisu 1:1.

Trzeci set to popisowa gra Gali, dobra zagrywka, skuteczne ataki dały szybko kilkupunktowe prowadzenie już na początku seta,  Gala prowadziła 9:3, 14:4,17:7, 20:8,  set zakończył się pewnym zwycięstwem gospodyń  25:12.

Podobny przebieg miała czwarta odsłona spotkania, już na początku Gala odskoczyła prowadząc 3:0,6:1, 9:3, w miarę upływu czasu przewaga wzrastała i wynosiła już 11 punktów, gospodynie prowadziły 20:9, od tego momentu zawodniczki Gali troszkę się rozluźniły i zaczęły popełniać błędy, wykorzystały to zawodniczki z Kielc, przewaga stopniała do ośmiu oczek 23:15, ostatecznie czwarty set zakończył się wygraną MKS-u 25:17 i w całym spotkaniu 3:1.