Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Otwarty Majowy Turniej Szachowy z okazji 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 3 maja 2016roku w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej został przeprowadzony  Otwarty Majowy Turniej Szachowy  z okazji  225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Turniej został zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Rozgrywki, do którego przystąpiło 30 zawodników zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund . Tempo gry: 15 minut + 5 sekund na posunięcie  na zawodnika na partię.

Turniej miał na celu popularyzację szachów w Skarżysku Kamiennej oraz uczczenie 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Głównym sędzią turnieju był  Aleksander Kędzierski, sędzią rundowym -Tomasz Derlacz, dyrektorem turnieju - Katarzyna Tambor.

Zwycięzcami zostali:

I  miejsce – Michał Choina - 6 punktów
II  miejsce – Adam Choina - 6 punktów
III  miejsce – Waldemar Mróz 5,5 punktów
IV  miejsce – Paweł Półtorak - 5 punktów
V   miejsce – Waldemar Ziętek - 5 punktów

Najlepszym Juniorem okazał się Mikołaj Koprowski ( 4,5 pkt. )

Zwycięzcy turnieju otrzymali  dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne. Pozostali zawodnicy turnieju zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami, pucharami oraz nagrodami książkowymi. Jedną z nagród książkowych ufundował Sędzia Główny Aleksander Kędzierski.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali poczęstowani słodkimi wypiekami  ufundowanymi przez piekarnię „Dom chleba”  w Skarżysku-Kamiennej.