Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Zwycięstwo Orlicza Suchedniów z Bucovią Bukowa

W niedzielę, 17 września, piłkarze Orlicza Suchedniów podejmowali na własnym boisku beniaminka Bucovię Bukowa, spotkanie zakończyło się wygraną drużyny z Suchedniowa 3:1.

Orlicz Suchedniów czekał na zwycięstwo od trzech kolejek, po porażce i dwóch remisach z rzędu podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego wreszcie zdobyli komplet punktów. Choć warunki nie były łatwe (padający deszcz) biało-niebiescy strzelili rywalom trzy bramki. Początek spotkania należał jednak dla gości z Bukowej, to oni szybciej dostosowali się do panujących warunków i przez pierwsze dwadzieścia minut dominowali na boisku, później mecz się wyrównał.

W 33. minucie żółtą kartką został ukarany Jakub Bąk, dwie minuty później otrzymał kolejną kartkę i musiał opuścić boisko. Mimo, że goście grali w osłabieniu mogli objąć prowadzenie, w 37. minucie jeden z zawodników Bucovii przelobował Mateusza Ubysza, niektórzy piłkarze gości już się cieszyli z bramki, ale piłka minęła minimalnie słupek. W 41. minucie gospodarze objęli prowadzenie, kapitan Orlicza Grzegorz Skarbek ustawił sobie piłkę na lewą nogą i pięknym strzałem pokonał bramkarza gości. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem Orlicza, goście wyszli z kontrą, która zakończyła się bramką Łukasza Bąka.

W drugiej połowie, w miarę upływu czasu, goście opadali sił, brak jednego zawodnika w trudnych warunkach dał się we znaki. Orlicz przejął inicjatywę i stwarzał sobie sytuacje brakowe. W 50. minucie doskonałą okazję zmarnował Tomasz Staszewski,w 67. minucie bliski zdobycia bramki był Grzegorz Skarbek, ale jego strzał minął bramkę rywali. Chwilę później było już 2:0, Piotr Mądzik mocnym strzałem pokonał Dominika Mierzwę. Później kolejne dwie sytuacje zmarnowali Skarbek i Staszewski. W 85. minucie wynik spotkania ustalił Piotr Solnica.

W siódmej kolejce spotkań Orlicz zagra na wyjeździe z Klimontowianką Klimontów.

Orlicz Suchedniów  - Bucovia Bukowa 3:1 (1:1)

1:0 Grzegorz Skarbek '41
1:1 Łukasz Bąk  '45
2:1 Piotr Mądzik '70
3:1 Piotr Solnica '85

Orlicz: Mateusz Ubysz - Michał Bator, Marcin Tacij, Kamil Olszewski, Hubert Janyst - Grzegorz Skarbek, Mateusz Rafalski, Piotr Mądzik (84. Filip Czerwiński), Damian Kita  (20. Mateusz Sikora, 90. Adrian Solnica) - Tomasz Staszewski, Piotr Solnica.