Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Siódemka trzecia w województwie w mini piłce nożnej

W piątek, 1 grudnia, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej  odbył  się Finał Wojewódzki w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Mistrzem została Szkoła Podstawowa Baćkowice. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 ze Skarżyska- Kamiennej zajęła trzecie miejsce.

W finałach wzięło udział dziewięć drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. W grupie A zagrały drużyny SP 1 Końskie, SP 7 Skarżysko - Kamienna i SP 3 Staszów, w grupie B: SP Konieczno, SP 25 Kielce, SP Kołaczkowice, w grupie C znalazły się SP 1 Chęciny, SP Baćkowice, SP Małogoszcz . Drużyny w grupach zagrały systemem "każdy z każdym", zwycięzcy grup zagrali w finale, drużyny z drugich zostały sklasyfikowane ma miejscach 4-6, drużyny z miejsc trzecich na miejscach 7-9. Spotkania sędziowali Dariusz Frydryk i Robert Frączkiewicz.

Zanim drużyny przystąpiły do sportowej rywalizacji odbyło się uroczyste otwarcie finałów, którego dokonał sekretarz Andrzej Kasperski ze Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach.

Po rozegraniu spotkań grupowych poznaliśmy drużyny, które awansowały do fazy finałowej, w grupie A najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 ze Skarżyska - Kamiennej, w grupie zwyciężyła Szkoła Podstawowa Konieczno, w grupie C Szkoła Podstawowa Baćkowice.

Zwycięscy grup zagrali w grupie finałowej. W pierwszym spotkaniu drużyna ze Skarżyska zagrała z drużyną z Konieczna, mecz zakończył się wynikiem 0:4. W drugim spotkaniu SP Konieczno przegrało z Baćkowicami 0:3. W ostatnim spotkaniu SP 7 przegrała z SP Baćkowice 2:6.

Mistrzem województwa została reprezentacja Szkoły Podstawowej z Baćkowic, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Konieczno, trzecie Szkoła Podstawowa nr 7 ze Skarżyska - Kamiennej.

Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Grzegorza Bienia, wiceprezesa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach oraz Janusza Sztompke, dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku, pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Skarżyska "siódemka" zagrała w składzie: Karolina Bernatek, Gabriela Bętkowska, Oliwa Gawron, Gabriela Konkel, Alicja Kwiatkowska, Martyna Łowicka, Oliwa Mendelowska, Maria Niziołek, Weronika Osóbka, Zuzanna Skuza, Klaudia Wabik. Opiekun: Rafał Sokołowski.