22.06.2018 Ostatnia aktualizacja 19:00, 21.06.2018

Siódemka mistrzem Skarżyska w mini piłce ręcznej

Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W czwartek, 8 marca w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej odbył się Mistrzostwa Skarżyska Szkół Podstawowych w Mini Piłce Ręcznej Chłopców. Najlepszą drużyną została  reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7, która w finale pokonała Szkołę Podstawową nr 5 w rzutach karnych 1:0.

Organizatorem mistrzostw był Urząd Miasta - Referat Edukacji, turniej koordynował Dariusz Frydryk. Mecze grupowe trwały 10 minut, spotkania finałowe 2x6 minut. Mecze sędziowali Cezary Lisowski i Dariusz Frydryk.

Siedem drużyn wzięło udział w mistrzostwach Skarżyska w mini piłce ręcznej chłopców. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy,w grupie pierwszej zagrały SP nr 4, SP nr 5, SP nr 8, i SP nr 3.  W grupie drugiej SP nr 1, SP nr 2, SP nr 7.  Zwycięzcy grup zagrali w finale o pierwsze miejsce, drużyny z drugich miejsc zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce.  Zespoły, które zajęły trzecie miejsce w grupie zagrały o pozycję 4-5.

W meczu o miejsce piąte Szkoła Podstawowa nr 8 pokonała Szkołę Podstawową nr 2 4:3.

Trzecie miejsce w mistrzostwach mini piłki ręcznej szkół podstawowych chłopców zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, która w "małym finale" pokonała Szkołę Podstawowa nr 13 8:5. Mistrzem Skarżyska w mini piłce ręcznej chłopców została  Szkoła Podstawowa nr 7 , która w finale pokonała Szkołę Podstawowa nr 5 po serii rzutów karnych 1:0. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1.

SP 7 zagrała w składzie: Wiktor Kowal, Kacper Kępa, Wiktor Grzebała, Kacper Drzazga, Wiktor Pluta, Brajan Sykulski, Nikodem Łoskot, Kacper Wydra, Tomasz Dekarczyk, Fabian Fuk. Opiekun: Rafał Sokołowski.