Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Turniej Tenisa Stołowego ku pamięci Wieśka "Cyrkla" i Andrzeja "Suchego" w Bliżynie

W niedzielę, 11 marca, w Szkole Podstawowej w Bliżynie odbył się turniej tenisa stołowego ku pamięci Wiesława Ciury i Andrzeja Banaszewskiego. Obaj byli propagatorami tenisa stołowego w Gminie Bliżyn. W turnieju wzięło udział 23 zawodników i 3 zawodniczki. Przed rozpoczęciem turnieju dyrektor szkoły Grzegorz Jędrzejczyk przypomniał sylwetki zmarłych, a uczestnicy minutą ciszy uczcili ich pamięć.

Turniej odbył się w trzech kategoriach  wiekowych: mężczyźni do 40 lat, mężczyźni ponad 40 lat i kategoria open dla kobiet. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 26 osób.
Mężczyźni zostali podzieleni na grupy, z których zwycięzcy grali pomiędzy sobą o trzy czołowe miejsca. W kategorii mężczyzn do 40 lat zwyciężył Adrian Gołębiewski, drugie miejsce zajął Krzysztof Więckowski, trzecie Adrian Ożarek.

Wśród panów powyżej 40 lat najlepszy okazał się Michał Fornal, drugie miejsce zajął Radosław Bułka, trzeci był Robert Jurkiewicz. W kategorii kobiet wygrała Emilia Włodarczyk, drugie miejsce zajęła Paulina Orczyk, trzecie Wiktoria Bilska.

Nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Mariusz Walachnia wspólnie z dyrektorem szkoły Grzegorzem Jędrzejczykiem. Za całość turnieju i jego przeprowadzenie odpowiedzialni byli Robert Jurkiewicz, Kamil Siudak i Sławomir Młodawski.