Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 mistrzem Skarżyska w piłce ręcznej

W środę, 14 marca w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Skarżyska w Piłce Ręcznej Dziewcząt Gimnazjów i Klas VII Szkół Podstawowych. Najlepszą drużyną została  reprezentacja Gimnazjum nr 1,  drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Gimnazjum nr 2.

Organizatorem mistrzostw był Urząd Miasta - Referat Edukacji, turniej koordynował Dariusz Frydryk. Mecze grupowe i finałowe trwały 2x6 minut. Mecze sędziowali Dariusz Frydryk i Andrzej Świdunowicz.

W Mistrzostwach wzięło udział pięć drużyn, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 13. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym".

W wyniku rozegranych spotkań najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 1, która pokonała SP 13 3:2, SP 7 7:0, SP 2 8:2 i Gimnazjum nr 2 4:1. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13, która przegrała tylko ze zwycięzcą Gimnazjum nr 1. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Gimnazjum nr 2. Szkoła Podstawowa nr 2 zakończyła turniej na czwartym miejscu. Piąte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7.

Gimnazjum nr 1 zagrało w składzie: Weronika Wierzbowicz, Alicja Tarka, Alicja Gadecka, Wiktoria Michalska, Kamila Jedlińska, Eliza Figarska, Wiktoria Kowalska, Daria Bassa, Wiktoria Sieczka, Wiktoria Reguła, Izabela Dulęba, Małgorzata Olbryś. Opiekun: Justyna Nosek