24.04.2018 Ostatnia aktualizacja 19:31, 23.04.2018

Chłopcy z SP 13 z pucharem dyrektora SSP nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie

Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W hali sportowo rehabilitacyjnej w Suchedniowie odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SSP nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13 w Skarżysku-Kamiennej. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów.

W turnieju brało udział 8 drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatu skarżyskiego (Bliżyn, Łączna, Suchedniów – SP 1 i SP 3, Skarżysko-Kamienna – SP 1, SP 5, SP 13).

Przez trzy dni rywalizowali młodzi piłkarze o puchar dyrektora  SSP nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie Zdzisława Wojnarskiego. Turniej rozpoczął się w środę, 11 kwietnia. W pierwszym dniu swoje spotkania rozegrała grupa A, w której znaleźli się: Szkoła Podstawowa nr 1 ze Skarżyska - Kamiennej, Szkoła Podstawowa w Łącznej, Szkoła Podstawowa z Bliżyna i Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 z Suchedniowa. W wyniku rozegranych spotkań do grupy finałowej awans uzyskały SP 1 Skarżysko i SP Łączna.

W grupie B zagrały reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 5 ze Skarżyska - Kamiennej, Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 z Suchedniowa, Szkoła Podstawowa nr 13 ze Skarżyska, która wystawiła dwie drużyny. Do grupy finałowej awansowała pierwsza drużyna SP 13 i SSP 3 Suchedniów.

W piątek odbyły się mecze grupy finałowej.  Puchar Dyrektora SSP nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie trafił do Szkoły Podstawowej nr 13 ze Skarżyska - Kamiennej, która w meczach finałowych wygrała wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęła Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 z Suchedniowa, na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1 ze Skarżyska - Kamiennej.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Antoni Gryz z SSP nr 3 w Suchedniowie. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Maciej Lipieniecki z SP 13.

Dyplomy, puchary oraz nagrody zwycięzcom wręczał Burmistrz Gminy i Miasta Suchedniów Cezary Błach oraz dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 z Suchedniowa Zdzisław Wojnarski.