24.04.2018 Ostatnia aktualizacja 19:31, 23.04.2018

STS Skarżysko zakończył sezon na czwartym miejscu, wygrana w ostatnim spotkaniu

Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W piątek, 13 kwietnia, siatkarze STS-u Skarżysko rozegrali ostatnie spotkanie w Świętokrzyskiej III Lidze Siatkówki Mężczyzn. Rywalem skarżyskiej drużyny był SMS Ostrowiec Świętokrzyski, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1 (22:25, 25:21, 25:20, 25:21).

Spotkanie z SMS Ostrowiec Świętokrzyski było zaległym spotkaniem, pierwotnie miało się odbyć 16 marca. Spotkanie z młodą drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego miało być łatwym spotkaniem, jednak rywal postawił się i o punkty trzeba było walczyć do ostatniej piłki.

Całe spotkanie było wyrównane, o wygranej gospodarzy decydowały końcówki setów. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wygraną gości 25:22. W drugim secie górą byli gospodarze, którzy wygrali 25:21 i doprowadzili do remisu 1:1. Dwa kolejne sety należały do siatkarzy STS-u Skarżysko, w trzecim wygrali do 20 w czwartym do 21.
Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Michał Waligóra.

- Myśleliśmy, że będzie to łatwiejsze zwycięstwo, ale młoda drużyna postawiła nam się i dopiero po czterech setach wygraliśmy to spotkanie. Cieszy zwycięstwo na koniec sezonu. Zajmujemy czwarte miejsce w lidze, biorąc pod uwagę, że jesteśmy najstarszym zespołem w tej lidze, jest to duży sukces. Bardzo dziękujemy naszym kibicom, którzy na każdym meczu nas wspierali - powiedział Michał Fiutowski, trener STS-u.

STS Skarżysko zakończył rozgrywki Świętokrzyskiej III Ligi Siatkówki Mężczyzn na bardzo dobrym czwartym miejscu.

STS Skarżysko - SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (22:25, 25:21, 25:20, 25:21)

STS: Kocia, Nasiadek, Wojcieszek, Waligóra, Michalczak, Migus, Gos, Winiarski, Kopycki, Swajdo, Szcześniak.