22.07.2018 Ostatnia aktualizacja 21:06, 20.07.2018

Orlicz Suchedniów coraz bliżej czołówki, pewne zwycięstwo ze Świtem Ćmielów

Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W niedzielę, 15 kwietnia, piłkarze Orlicza Suchedniów podejmowali na własnym boisku drużynę Świt Ćmielów, spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 6:1.

Trwa świetna passa suchedniowskiego Orlicza, po nieudanej inauguracji rundy wiosennej i niespodziewanej porażce w Strawczynie, Orły wygrywają mecz za meczem. W niedzielę odnieśli kolejne zwycięstwo odprawiając z kwitem Świt Ćmielów.

Mecz jeszcze na dobre się nie zaczął, a gospodarze prowadzili już 1:0, Tomasz Staszewski już w pierwszej akcji meczu pokonał bramkarza gości, boiskowy zegar wskazywał 24 sekundę meczu. Chwilę później było już 2:0, w 3 minucie meczu Karol Świtowski popisał się indywidualną akcją i pewnie pokonał bramkarza rywali.  W 7 minucie goście byli blisko zdobycia bramki, ale strzał Murawskiego pewnie obronił Ubysz. Ataki gospodarzy nie ustawały, w 9. minucie kolejna świetna akcja Orlicza, Piotr Solnica otrzymał dobre podanie od Huberta Janysta i mając przed sobą pustą bramkę pewnie kieruje ją do bramki. W 23. minucie było już 4:0, na indywidualną akcję zdecydował się Piotr Solnica, przebiegł przez całą połowę i skutecznie zakończył swoja akcję. To nie koniec bramek w pierwszej połowie, w 27. minucie Tomasz Staszewski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnym strzałem strzelił piątą bramkę dla Orlicza.

Na drugą połowie gospodarze wyszli troszkę zdekoncentrowani, pierwsze pięć minut należało do gości, którzy w 50. minucie strzelili bramkę, a jej autorem był Dominik Sito, jak się później okazało była to jedyna bramka gości w tym spotkaniu. W 56. minucie bliski zdobycia kolejnej bramki był Tomasz Staszewski, ale jego strzał obronił Duda, bramkarz Świtu. W 64. minucie Staszewski dopiął swego, po indywidualnej akcji strzelił swoją trzecia bramkę w tym spotkaniu, a szóstą dla Orlicza. Chwilę później Piotr Solnica będąc oko w oko z bramkarzem gości przegrał ten pojedynek.

Orlicz Suchedniów pewnie pokonał Świt Ćmielów 6:1 i jest już co raz bliżej czołówki ligi okręgowej.

Orlicz Suchedniów - Świt Ćmielów 6:1 (5:0)

1:0 Tomasz Staszewski ' 1
2:0 Karol Świtowski '4
3:0 Piotr Solnica '9
4:0 Piotr Solnica ' 23
5:0 Tomasz Staszewski '27
5:1 Dominik Sito '50
6:1 Tomasz Staszewski ' 64

Orlicz: Mateusz Ubysz - Paweł Jarząb (80. Kamil Olszewski), Marcin Tacij, Michał Stawiak, Michał Bator - Karol Świtowski (66. Damian Kita), Hubert Janyst, Mateusz Rafalski (75. Filip Czerwiński), Grzegorz Skarbek - Piotr Solnica (84. Norbert Grudzień), Tomasz Staszewski  (88. Daniel Kaczmarski).