Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Znamy finalistów wojewódzkich z powiatu skarżyskiego

W dniach 13-14 kwietnia, na boisku Orliku i w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza w Skarżysku - Kamiennej odbyły się eliminacje powiatowe XXIII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii chłopców i dziewcząt U-8, U-10 i U-12.

W czwartek, 13 kwietnia, odbyły się eliminacje w kategoriach dziewcząt i chłopców U-8 i U-10

W najmłodszym roczniku (U-8) do finału wojewódzkiego awans uzyskały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 5 - Smerfetki (dziewczynki) i Szkoły Podstawowej w Ostojowie (chłopcy).

W kategorii U-10 chłopców o awans do finału wojewódzkiego rywalizowały cztery drużyny: Szkoła Podstawowa nr 5 (Małe Dziki), Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 13 i Szkoła Podstawowa z Ostojowa(orlik Ostojów).

Najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13 ze Skarżyska-Kamiennej, która zagra w finale wojewódzkim w Nowinach.

W kategorii dziewcząt U-12 zwyciężyła Szkoła Podstawowa 7 (Siódemeczka I), która w finale pokonała drugą drużynę SP 7 - Siódemeczkę II 2:1.

W piątek, 14 kwietnia, o awans do finału wojewódzkiego walczyli chłopcy w kategorii U-12. W tej kategorii zagrało dziesięć drużyn, które zostały podzielone na grupy. W grupie A zagrały :Szkoła Podstawowa nr 1 I, Szkoła Podstawowa nr 7 I, Szkoła Podstawowa nr 7 II, Młode Orły (Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym) i Szkoła Podstawowa w Mroczkowie. W grupie B: Niedźwiadki Team (Szkoła Podstawowa w Kierzu Niedźwiedzim), Szkoła Podstawowa nr 1 II, Orlik Ostojów, Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku i Szkoła Podstawowa nr 5 – Duże Dziki.

W grupie A najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej ze Skarżyska Kościelnego – Młode Orły, w grupie B zwyciężyła drużyna Dziki SP 5. Zwycięskie drużyny zagrały w finale, gidze stawką był awans do finału wojewódzkiego. Po niezwykle zaciętym spotkaniu Młode Orły ze Skarżyska Kościelnego pokonały Dziki SP 5 3:2..

Młode Orły (SP Skarżysko Kościelne) – Duże Dziki SP 5 Skarżysko 3:2

Finały wojewódzkie odbędą się w maju w Nowinach. Koordynatorem i organizatorem eliminacji powiatowych w Skarżysku-Kamiennej był Piotr Gadecki.