Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - eliminacje powiatowe - U10 chłopcy

. W piątek 21 listopada w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej odbyły się eliminacje powiatowe XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10 chłopców.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 14 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a w tym roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji: U-8, U-10, U-12. Od XV edycji udział w rozgrywkach może wziąć praktycznie każdy uczeń szkoły podstawowej.

W eliminacjach powiatowych w kategorii U-10 chłopców wzięło udział sześć drużyn: SP 7, PAS Skarżysko, SP 3, SP 5 Barcelona, SP 13, SP 5 Smerfy. Drużyny grały systemem "każdy z każdym"

Zwycięzcą eliminacji powiatowych XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10 chłopców została drużyna "Siódemeczka" z SP 7, która zdobyła 15 punktów, podopieczni trenera Rafała Sokołowskiego będą reprezentować  Skarżysko w finale wojewódzkim. Drugie miejsce zajęła drużyna PAS-u Skarżysko - 12 punktów, na trzecim miejscu turniej zakończyli uczniowie SP 5 Barcelona - 4 pkt oraz SP 13 również 4 punkty.

Siódemeczka zagrała w składzie: Bartłomiej Wiśnios, Brajan Sykulski, Wiktor Pluta, Tomasz Dekarczyk, Kornel Chmielewski, Piotr Siemieniec, Fabian Fuk, Maciej Arent, Filip Szafraniec, Krystian Siemieniec. Opiekun: Rafał Sokołowski.